Home Košarka Sjajna partija Bjelice u preokretu Golden stejta u Klivlendu, impresivni Jokić bez podrške saigrača u porazu od oslabljene Filadelfije (VIDEO)
0

0
0

Rapsodija Golden stejta nastavljena je u Klivlendu, gde je nakon preokreta upisana ubedljiva pobeda rezultatom 104:89. Nemanja Bjelica odigrao je praktično savršenu utakmicu, upisao je 14 poena, uz po tri skoka, asistencije i ukradene lopte i koeficijent korisnosti od plus 22. Stef Kari je ponovo harao u četvrtoj četvrtini, upisao još jednu monstruoznu partiju sa 40 poena i čak devet trojki i praktično sam okrenuo minus 13 na početku četvrte četvrtine u plus 15 na kraju ove utakmice. Ovo je početak sezone kome se niko ni u samom Golden stejtu nije nadao i trinaesta pobeda u prvih petnaest utakmica nove NBA sezone u kojoj se tim iz San Franciska pozicionira kao jedan od iznenađujućih favorita za NBA titulu.

Oslabljena Filadelfija bez Embida lagano je izašla na kraj sa Denverom u kome je Nikola Jokić igrao impresivno, a ostatak tima, izuzimajući donekle Bartona i Morisa, igrao na nivou ABA lige, sa učinkom koji je blago rečeno bio poražavajući. Filadelfija je pobedila rezultatom 103:89, a Jokić je praktično sam igrao protiv njih, upisao 30 poena, 10 skokova i 7 asistencija, dok je ostatak tima Denvera izuzimajući Vila Bartona, upisao ukupno deset poena za prvo poluvreme i na kraju utakmice se u klub dvocifrenih jedva upisao Moris sa 11 poena, tako da je domaći tim meč završio sa samo tri dvocifrena igrača. Trener Denvera Meloun bio je isključen u trećoj četvrtini, pošto je ekipu Denvera bez Jokića na terenu jako teško gledati, on je tokom ove mučne utakmice potpuno pogubio živce i na kraju je dobio isključujuću tehničku grešku zbog svađe sa sudijama. Koeficijent Denvera sa Jokićem na terenu je plus 14,1, dok je bez njega na terenu taj koeficijent minus 11,5 i u toj statistici je sažeta sva problematika ovog tima u kome sve visi o vratu jednog jedinog igrača, praktično četvrtu sezonu zaredom.

U ostalim utakmicama večeri, Majami je pobedio Vašington rezultatom 112:97, i preuzeo prvo mesto Istoka, Memfis je pobedio Kliperse rezultatom 120:108, Juta Džez je rutinski pobedila oslabljeni Toronto bez glavnog strelca ekipe OG Anunobija, dok je Minesota vezala drugu pobedu u dva dana i nakon pobede nad Sakramentom, upisala ubedljivu pobedu nad San Antoniom rezultatom 115:90.