Home Košarka Bogdan trojkama doprineo pobedi Atlante nad Bostonom, Finiks upisao desetu pobedu u nizu (VIDEO)
0

0
0

Atlanta je pobedila Boston rezultatom 110:98 i upisala sedmu pobedu ove sezone uz prosečnu partiju Bogdana Bogdanovića koji je upisao 12 poena i 6 asistencija uz jako loš šut iz igre koji je večeras bio 4/12, ali su sva četiri šuta bila za tri poena i serija od tri vezane trojke koje je postigao u trećoj četvrtini pomogla je Atlanti da napravi ključnu prednost koju do kraja utakmice nije ispustila. Nakon serije poraza, Atlanta je ponovo vraćena na kolosek dobrih rezultata, što je na kraju najvažnije.

Finiks je upisao desetu vezanu pobedu protiv Dalasa u kome zbog povrede nije bilo Luke Dončića, koji se povredio na samom kraju već dobijene utakmice sa Denverom i sledi mu kraća pauza zbog povrede levog skočnog zgloba. Konačan rezultat bio je 105:98 i Finiks je ovom pobedom potvrdio sjajnu formu na početku sezone. Oklahoma je nastavila sa iznenađujućim rezultatima i upisala je šestu pobedu u sezoni, ovoga puta pobedili su Hjuston rezultatom 101:89. Portland je uspeo da iskoristi odsustvo Nikole Vučevića i pobedi Čikago rezultatom 112:107, dok se agonija Lejkersa nastavila i u Milvokiju, gde su poraženi rezultatom 109:102.

Sakramento Kingsi su ponovo odigrali košmarnu utakmicu, ovoga puta u Minesoti i poraženi su od tima koji vodi fenomenalni Entoni Edvards rezultatom 107:97. Utakmica je bila dosta teška za gledanje, posebno u prvom poluvremenu kada oba tima nisu mogla da uspostave ozbiljne procente šuta, ali je na kraju domaći tim uspeo da u drugom poluvremenu kazni potpuni nedostatak hijerarhije u timu Sakramenta i upiše petu pobedu ove sezone. Dieron Foks je večeras upisao 28 poena i 5 asistencija, Badi Hild je dodao 16 poena sa klupe, ali najveći utisak ove utakmice je užasan procenat šuta ekipe Sakramenta, koji je posledica činjenice da mladi igrači poput Šimezi Metua ili Deviona Mičela uprkos očajnim procentima šuta u seriji utakmica, i dalje dobijaju ogroman broj praznih minuta na terenu i uzimaju veliki broj šuteva koji u ukupnom zbiru poništavaju sve i vode do poraza. Ako se tome doda košmarno loša partija Halibartona, dolazi se do podatka da su samo ova tri mlada igrača Sakramenta večeras imala ukupno 7/25 šut iz igre i osam izgubljenih lopti, što je jednostavno bilo previše i moralo je voditi do poraza. Tim je dodatno sluđen jednomesečnim sklanjanjem iz tima Marvina Beglija, pokušajem small ball formacije koja očigledno ne radi i naknadnim pokušajem povratka na staru formaciju sa “pomilovanim” Beglijem kao normalnim krilnim centrom, ali ovoga puta u jeku sezone, što prosto ne ide tako lako. Ovo jeste bila utakmica u kojoj je tim Sakramenta imao jako loš šut i to se dešava svakom NBA timu, ali nije jasno da li ovaj tim stvarno ima rezultatski prioritet plej ofa, da li na terenu igra stvarno najbolji tim koji taj cilj prati ili je cilj trajni razvoj nekih mladih igrača kojima se daje minutaža i broj šuteva koji bi u ukupnom zbiru potopili daleko jači tim od Sakramenta.

U ostalim utakmicama večeri, Vašington je poražen u Šarlotu rezultatom 97:87, mladi tim Detroita iznenadio je Indijanu i pobedio rezultatom 97:89, dok je Bruklin nastavio napad na prvo mesto na Istoku pobedom nad Klivlendom rezultatom 109:99. Majami je pobedio Nju Orleans rezultatom 113:98, dok je Orlando iznenadio Njujork u Medison Skver Gardenu i pobedio sa 104:98.