Home Košarka Preokret godine u Dalasu, pobeda Oklahome uprkos minusu od 16 poena na četiri minuta pre kraja! (VIDEO)
0

0
0

Retko se viđa ono što se večeras desilo u Dalasu i spada svakako u domen ekstremno retkih košarkaških čuda. Anonimni igrač Oklahome, Isaija Džo, ušao je u igru četiri minuta pre kraja utakmice u kojoj je njegova Oklahoma  gubila sa 16 poena razlike i njegov ulazak svakako bi u normalnim okolnostima bio smatran garbage time ulaskom igrača sa malom minutažom u finišu utakmice koja je izgubljena. Desila se prava šuterska rapsodija mladog Isaije Džoa, koji je prosto šokirao Dalas, prebacio svoj tim iz mentaliteta već izgubljene utakmice u utakmicu koja se za četiri minuta pretvorila u seriju Oklahome od 18:2 i produžetak. Isaija Džo je nastavio gde je stao u finišu regularnog dela i završio utakmicu sa savršenom statistikom, 4/4 šut iz igre, 3/3 šut za tri poena, 4/4 slobodna bacanja, za ukupno 15 poena za devet minuta provedenih na terenu, uz dva skoka i jednu asistenciju i ukupni koeficijent korisnosti plus 24! Tako je Dalas od gotove pobede napravio veresiju i izgubio od Oklahome rezultatom 117:111. Luka Dončić je večeras imao tripl dabl sa 31 poenom, 16 skokova i 10 asistencija, ali uz novi promašaj šuta za pobedu u regularnom delu, 0/6 šut za tri poena, 8/23 šut iz igre i katastrofalni koeficijent korisnosti od čak minus 25, tako da smo večeras imali apsurd da je statistički gledano Dončić bio i junak i tragičar ove utakmice. Gildžes Aleksander iz Oklahome je ipak bio,najbolji strelac ove utakmice sa 38 poena, 6 skokova i 9 asistencija, uz seriju ključnih pogodaka u finišu ove utakmice i koeficijentom korisnosti od plus 20. Naš Aleksej Pokuševski odigrao je ponovo ispod svake kritike i kao starter za preko 24 minuta provedena na terenu uspeo da upiše mizernu statistiku od 4 poena, 4 skoka i 3 asistencije, uz šut iz igre 2/6 i koeficijent korisnosti minus 21. Kako god, mladi tim Oklahome, na krilima čudesnog Isaije Džoa, uspeo je vaskrsne iz mrtvih u ovoj izgubljenoj utakmici i upiše treću pobedu ove sezone, dok je Dalas nakon ovog poraza ostao na dve pobede iz pet utakmica. Čudesna košarka!

Slično čudo bilo je u najavi u Sakramentu, gde je domaći tim vodio 22 poena razlike na poluvremenu, ali je Majami uspeo da dođe na samo dva poena zaostatka u četvrtoj četvrtini, a čudo je sprečio Dieron Foks koji je odigrao nekoliko ključnih odbrambenih i napadačkih epizoda, sprečio kolaps svog tima, koji je na kraju upisao prvu pobedu u ovoj sezoni rezultatom 119:113. Suđenje na ovoj utakmici je bilo,ispod svkog nivoa i ispod svake kritike, postaje istorijska konstanta da se Sakramento decenijama bori ne samo protiv protivnika na terenu, već i protiv neverovatnog suđenja, a večeras smo gledali nestvarno veliki broj grešaka, kakve je teško videti bilo gde u svetu košarke. Dvocifren broj pogrešno dosuđenih očiglednih auta, nedosuđenih očiglednih faulova, dosuđenih nepostojećih faulova i sličnih situacija, od početka do kraja ove utakmice bili su suđeni na štetu Sakramenta, ali je ovoga puta Majami propustio priliku da te brojne poklone kapitalizuje na bolji način i zasluženi poraz na kraju je bio neminovan. Dieron Foks je upisao 17 poena, 13 skokova i 5 asistencija, uz vrlo loš šut iz igre, ali statistika ne otkriva njegovu vrhunsku igru u odbrani koja je u četvrtoj četvrtini sa dve blokada zaustavila ludu seriju nestvarnog Tajlera Hiroua, koji je večeras na momente šutirao kao da je došao iz igre NBA 2K23, upisao je 34 poena, uz na kraju prosečan 13/22 šut iz igre koji je velikim delom pokvario upravo Dieron Foks, što je na kraju prelomilo ovu utakmicu. Mladi Kevon Huerter večeras je šutirao 7/8 za tri poena, izjednačio rekord karijere i sa 27 poena bio najefikasniji u timu Sakramenta. Prva pobeda Sakramenta ove sezone i sada su Lejkersi ostali jedini tim u NBA bez pobede što predstavlja neku vrstu ozbiljne ironije sudbine.

O ustalim utakmicama večeri, Juta je nastavila sa neočekivanom renesansom na početku ove sezone i uprkos ubedljivom porazu koji su juče pretrpeli od Denvera, danas su šokirali Memfis koji je večeras igrao bez Dža Morenta i pobedili rezultatom 124:123. Šarlot je pobedio Golden stejt rezultatom 120:113, dok je Filadelfija uspela da pobedi Čikago rezultatom 114:109 i vrati se na pobednički kolosek nakon pomalo haotičnog početka sezone, dok je Milvoki nastavio savršeni početak sezone petom vezanom pobedom, ovoga puta nad Atlantom rezultatom 123:115.  Indijana je šokirala Bruklin u gostima i upisala senzacionalnu pobedu rezultatom 125: 116. Tim koji je na papiru bio autsajder u ovoj utakmici, upisao je ubedljivu pobedu nad kompletnim rosterom favorita, koji je večeras kapitulirao pod baražnom vatrom ključnih trojki Badija Hilda, koji je večeras upisao 17 poena, 9 skokova i 8 asistencija, uz 5/11 šut za tri poena. Bruklin nakon ovog poraza ima samo jednu pobedu u prvih šest utakmica, uprkos činjenici da igra u kompletnom sastavu koji predvodi All Star trio Djurent, Irving i Simons. Večeras je Indijana zasula Bruklin sa čak 23 trojke, uz 50 posto šuta za tri poena na nivou tima, a pored Badija Hilda, večeras su takođe i Tajris Halibarton i ruki Benedikt Mathurin pogađali sve što su bacili ka košu i zajedno su upisali čak 58 poena i ukupno 12 trojki! Sa takvim brojevima, Indijana večeras jednostavno nije mogla da izgubi i upisala je treću pobedu ove sezone.