Home Košarka Jokić nije mogao sam protiv Lejkersa, Dončić sa 44 poena rasturio mladi tim Orlanda…(VIDEO)
0

0
0

Denver je poražen od Lejkersa rezultatom 121:110 u utakmici koju je obeležila epizoda skraja treće četvrtine kada je Nikola Jokić izašao da se odmori pri minimalnom vođstvu Lejkersa, da bi u narednih nekoliko minuta ta prednost otišla na dvocifrene brojke i na kraju se ispostavila kao nedostižna u ostatku utakmice. Svi porazi Denvera u poslednjih nekoliko sezona liče na ovaj večerašnji scenario, tako da se može reći da to nije ništa novo. Jokić je upisao 23 poena, 14 skokova i 6 asistencija, a nije upisao tripl dabl pre svega zbog očajnog šuta Portera koji je iz igre večeras šutirao 5/15, dok je Marej šutirao 9/21, tako da je dvocifren broj dodavanja za otvorene šuteve koje je stvarao Jokić, otišao u vetar pošto večeras ostale dve glavne zvezde Denvera nisu mogle da pogode šuteve koje inače rutinski pogađaju. Obojica se oporavljaju nakon dužih povreda i još uvek traže kontinuitet u igri, za koji će očigledno trebati vremena. Lejkersi su konačno upisali prvu pobedu i sišli su sa stuba srama na kome su bili kao jedini preostali NBA tim bez pobede.

Dalas je uspeo da se oporavi nakon šokantno prosute pobede protiv Oklahome, kada su u poslednjih četiri minuta istopili sopstvenu prednost od 16 poena razlike i večeras su nakon dosta muke, pobedili mladi tim Orlanda rezultatom 114:105. Luka Dončić večeras nije imao nijednu izgubljenu loptu, igrao je sjajno i upisao 44 poena, 3 skoka i 5 asistencija, uz koeficijent korisnosti plus 13, tako da je ovako raspoložen i timski koristan, bio nerešiva enigma za motivisani mladi tim Orlanda koji ove sezone predvodi prvi pik na ovogodišnjem NBA draftu Paolo Bankero.

U ostalim utakmicama večeri, nastavljena je senzacionalna renesansa San Antonija koji je upisao petu pobedu ove sezone, ovoga puta savladali su Minesotu rezultatom 107:98, Nju Orleans je razneo Kliperse rezultatom 112:91, dok je Boston rutinski pobedio Vašington rezultatom 112:94.Klivlend je nastavio sa impresivnim početkom sezone i upisao pobedu nad Njujorkom rezultatom 121:108, Detroit je šokirao Golden stejt i upisao ubedljivu pobedu rezultatom 128:114, dok je u poslednjoj utakmici večeri Finiks rutinski savladao možda i jedinog autsajdera koji je na početku ove sezone opravdao taj status, ekipu Hjustona, konačan rezultat bio je 124:109.