Home Košarka Jang nagazio sudiju i povredio zglob, Midlton dokusurio Atlantu za vođstvo Milvokija 2:1 u seriji (VIDEO)
0

0
0

Milvoki je vratio prednost domaćeg terena i pobedio Atlantu rezultatom 113:102 u utakmici koju je obeležio Kris Midlton rekordom karijere sa 38 postignutih poena, uz 11 skokova i 7 asistencija, ali i možda najbizarnija povreda sezone, kada je Trej Jang nagazio na nogu sudije i povredio skočni zglob. Utakmica je odlučena u četvrtoj četvrtini u kojoj je Kris Midlton sam postigao 20 poena, dok je ceo tim Atlante postigao 17, a jedan od glavnih razloga potpunog napadačkog zastoja Atlante bila je povreda Treja Janga koji je krajem treće četvrtine nespretno zakačio nogu sudije koji je stajao iza njega, povredio skočni zglob, pokušao da se na silu vrati u igru, ali je na kraju ispalo da je bolje da nije. Bogdan Bogdanović odigrao je utakmicu u kojoj je dobra vest da je očigledno povreda kolena uglavnom zalečena, delovalo je da se sve vraća na staru formu nakon prve četvrtine koju je završio sa osam poena i tri ukradene lopte, ali je nakon toga potpuno neshvatljivo stao, nije uspeo da u tri četvrtine pogodi ni jedan šut, i završio je utakmicu sa 3/16 šutem iz igre, što je prosto bilo previše za ovako izjednačenu utakmicu. Trej Jang je upisao 35 poena i bio nestvarno dobar do povrede, ali je generalno celu utakmicu okrenula kombinacija nestvarno dobrog šuta Midltona koji prosto nije mogao da promaši i potpuno poremećenog napada Atlante koja sa povređenim Jangom i Bogdanom koji nije mogao da pogodi ništa pune tri četvrtine, prosto nije mogla da održi korak sa Milvokijem koji je večeras uspeo da zasluženo pobedi i povede sa 2:1 u seriji. Atlanta je vodila većim delom ove utakmice, Milvoki je prvi put poveo u finišu treće četvrtine, ali kada jedan igrač Milvokija postigne više poena od celog tima Atlante u četvrtoj četvrtini, poraz je prosto neminovan. Za dva dana Atlanta igra pred svojim navijačima utakmicu za opstanak u ovoj seriji, pošto deluje da nakon ove realno gledano ispuštene utakmice, koju su morali da dobiju, prostora za dalje poraze prosto nema.