Home Košarka Milvoki izjednačio protiv Atlante, furiozna druga četvrtina prelomila utakmicu (VIDEO)
0

0
0

Milvoki je ubedljivo pobedio Atlantu rezultatom 125:91 i izjednačio u seriji na 1:1 u utakmici koja je odlučena već u drugoj četvrtini, koju je obeležila nestvarna serija domaćeg tima koji je već na poluvremenu rešio pitanje pobednika. Nakon izjednačene prve četvrtine koju je Milvoki dobio sa šest poena razlike, usledila je eksplozija u drugoj četvrtini, koja je završena sa čak 26 poena razlike za domaći tim, koji je večeras imao odlične procente šuta i pravom baražnom vatrom u drugoj četvrtini na poluvreme otišao sa čak 32 poena razlike. Atlanta je generalno dobila u prvoj utakmici brejk koji je tražila, tako da nije previše jurila čudo u drugom poluvremenu, starteri su završili utakmicu sa skromnom minutažom i još skromnijim učinkom, tako da je najefikasniji bio Trej Jang sa samo 15 poena, dok je ovaj razvoj situacije posebno dobro došao povređenom Bogdanu Bogdanoviću, koji je mogao da malo odmori, odigrao je samo 18 minuta i upisao 8 poena i 4 skoka. U pobedničkom timu su takođe vrlo rano izveli sve startere, tako da je Janis Antetokunpo bio najefikasniji u svom timu sa 25 poena, 9 skokova i 6 asistencija, uz solidne role Holideja sa 22 poena, Lopeza sa 16 poena i Midltona sa 15 poena, što su bili jedini igrači sa dvocifrenim učinkom u Milvokiju. Milvoki je izgubio prednost domaćeg terena, tako da slede dve utakmice u Atlanti, u plej of seriji koja će sasvim sigurno do kraja biti daleko izjednačenija od večerašnjeg meča koji je u drugom poluvremenu više ličio na beznačajnu utakmicu u finišu regularnog dela sezone, nego na Finale Istoka.