Home Košarka Majami vratio prednost domaćeg terena, velika pobeda u Bostonu uz čak 19 ukradenih lopti…(VIDEO)
0

0
0

Majami je savladao Boston rezultatom 109:103 i vratio prednost domaćeg terena, nakon utakmice u kojoj je vodio od početka do kraja i uspeo da u drugom poluvremenu odbrani ubedljivo vođstvo uprkos povredi Džimija Batlera koji je na poluvremenu ostao u svlačionici. Bilo je večeras zaista puno muške igre, odlazaka u svlačionicu Smarta i Tejtuma nakon lakših povreda i povrataka na teren, tako da će pored same košarke, ključni faktor nastavka ove serije biti zdravstveni, pošto postaje očigledno da će u ovoj seriji između dva vrlo izjednačena i borbena tima,biti pravo čudo ako ne bude ozbiljnijih povreda. Majami je razneo Boston u prvom poluvremenu, vodili su 26 poena razlike, držali kontrolu do pred kraj druge četvrtine kada su igrači Bostona napravili seriju i na odmor otišli sa podnošljivih 15 poena razlike. Deluje pomalo čudno, ali možda i najkorisniji igrač Majamija na ovoj utakmici bio je Viktor Oladipo, koji je postigao samo 5 poena, ali je igrao odbranu koja je izluđivala igrače Bostona, uspešno je odmenio Batlera u drugom poluvremenu i generalno pokazao da košarka nije samo igra postignutih poena, već i odbrane koja sprečava protivnika da ih postigne. Majami je postavio rekord franšize u plej ofu sa čak 19 ukradenih lopti i upravo je 24 izgubljenih lopti na kraju presudilo Bostonu koji je uspeo da u samom finišu priđe na samo poen zaostatka, ali je trojka sjajnog Strusa zaustavila domaći tim i ugasila nadu za jedan od najvećih preokreta u istoriji plej ofa. Bem Adebajo je upisao sjajnu partiju sa 31 poenom, 10 skokova i 6 asistencija, što može biti ključni faktor u nastavku ove plej of serije, pošto u prethodne dve utakmice nije bio šuterski raspoložen i ako ova utakmica bude njegov povratak u šutersku formu, posao Bostona u nastavku ove serije mogao bi biti daleko teži i komplikovaniji. Majami sada vodi sa 2:1 u finalu Istoka i pitanje svih pitanja jeste koliko je ozbiljna povreda Džimija Batlera i hoće li svi u Bostonu ostati raspoloživi u narednim utakmicama, pošto su i Smart i Tejtum imali vrlo bolne povrede tokom utakmice, koje su izneli na nogama, ali ostaje da se vidi hoće li povrede zgloba i ramena moći da potpuno saniraju do sledećeg meča u Bostonu.