Home Košarka Dalas kao doktor Džekil i mister Hajd, poveli ubedljivo u prvom, sve prosuli u drugom poluvremenu! (VIDEO)
0

0
0

Postoji izraz koji opisuje timove koji se oslanjaju na šut za tri poena: „Live by a three, Die by a three” i teško je naći bolju ilustraciju tog izraza od večerašnje utakmice Dalasa i Golden stejta u finalu Zapada. Dalas je u prvom poluvremenu pogađao praktično sve, na poluvremenu postigao 70 poena i vodio i sa 19 poena razlike, ali je dozvolio mini seriju Golden stejta kojom je razlika spuštena na 14 poena. Usledilo je potpuno rasulo Dalasa u trećoj četvrtini koje je inicirao neočekivani heroj Golden stejta Kevon Luni, čija statistika od 21 poena i 12 skokova ne otkriva ni mali deo onoga što je on uradio u odbrani i napadu kako bi potpuno vratio svoj tim u igru, na samo dva poena minusa na kraju treće četvrtine. U prvom napadu u četvrtoj četvrtini usledila je trojka Golden stejta i Dalas je nakon toga potpuno izgoreo u grotlu Čejs centra u San Francisku, Stef Kari, Klej Tompson i Endrju Vigins preuzeli su utakmicu i razneli u paramparčad goste koji su večeras prosuli možda i najbolju šansu da pobede u ovoj plej of seriji i na kraju su poraženi rezultatom 126:117. Teško je pokazati prstom šta je krenulo naopako po Dalas, Luka Dončić je upisao 42 poena koji nisu bili prazna statistika, pratio ga je sjajni Džejlen Branson sa 31 poenom, a ako postoji uzrok poraza, on je pre svega u skakačko dominaciji Golden stejta, koju je inicirao mladi Kevon Luni i koja je na kraju donela vrlo bitnu pobedu Golden stejtu koji je na momente večeras delovao potpuno izgubljeno, ali je uspeo da se vrati iz mrtvih. Dalas se vratio nakon ovakvog minusa protiv Finiksa koji je bolji tim od Golden stejta, tako da je teško proglasiti ovu seriju gotovom, ali ovakv poraz u praktično dobijenoj utakmici može biti prilično demorališući, tako da če u trećoj utakmici ove serije sav pritisak ovog sveta biti na timu Dalasa, koji kako zna i ume mora da spreči u praksi nenadoknadiv minus od 3:0 u plej of seriji. Ogromne oscilacije Dalasa u ovogodišnjem plej ofu, naizmenične utakmice u kojima gube dvocifreno i pobeđuju dvocifreno, po modelu doktora Džekila i mistera Hajda, ovoga puta spakovane su u jednu utakmicu u kojoj je nakon savršenog prvog poluvremena usledilo potpuno rasulo, koje na kraju ove finale serije Zapada može jako skupo da košta.