Home Košarka Jokić vodio Denver do pobede nad Orlandom, Bruklin prekinuo seriju poraza (VIDEO)
0

0
0

Denver je očekivano pobedio poslednjeplasirani tim Istoka i tim sa najmanjim brojem pobeda u NBA ligi, Orlando Medžik rezultatom 121:111 uz još jednu MVP partiju Nikole Jokića koji je večeras upisao 26 poena, 15 skokova i 7 asistencija. Utakmica je većim delom bila pod kontrolom Denvera koji je prvu četvrtinu dobio sa 15 poena razlike i do kraja utakmice nije ispuštao vođstvo. Ovom pobedom Denver je nastavio borbu za direktno mesto u plej ofu Zapada, koje ugrožava Minesota koja nakon večerašnjih utakmica ima zaostatak od dve pobede iza Denvera.

Bruklin je očigledni dobitnik trejda sa Filadelfijom i upravo zahvaljujući igračima koji su u tom trejdu došli u Bruklin, večeras je prekinuta crna serija od čak jedanaest uzastopnih poraza i savladan je Sakramento rezultatom 109:85. Dramond i Set Kari su večeras odigrali ključnu ulogu u pobedi Bruklina koji je večeras iskoristio potpunu izmešanost Sakramenta koji je nakon dve pobede, večeras bio potpuno razmagnetisan, jedini ozbiljno raspoloženi igrač bio je Foks koji je ponovo upisao 26 poena, dok su svi ostali, uključujući Sabonisa, bili su u lošem šuterskom stanju i poraz je bio neminovan. Ostali rezultati nisu išli na ruku Kingsima, tako da je Portland iznenadio Milvoki i ubedljivo pobedio u gostima rezultatom 122:107, Nju Orleans je demolirao Toronto sa 120:90, tako da je sada razlika do plej in zone Zapada za Sakramento povećana na dve i po utakmice.

U ostalim utakmicama večeri, Vašington je pobedio Detroit rezultatom 103:94, Oklahoma je nakon produžetka pobedila Njujork rezultatom 127:123, dok je Čikago preokretom u poslednjoj četvrtini savladao San Antonio rezultatom 120:109. Juta je očekivano pobedila poslednji tim Zapada Hjuston rezultatom 135:101, dok su Klipersi pobedili Golden stejt u gostima rezultatom 119:104.