Home Košarka Istorijska revija promašaja Majamija, Boston izjednačio u Finalu Istoka…(VIDEO)
Istorijska revija promašaja Majamija, Boston izjednačio u Finalu Istoka…(VIDEO)
0

0
0

Boston je pobedio Majami u još jednoj bizarnoj reviji promašaja kakva nije viđena u istoriji NBA lige, a rezultat 102:82 za Boston ne otkriva previše o razmerama rasula u igri Majamija. Majami je prvi koš iz igre upisao tri minuta pre kraja prve četvrtine, pet startera Majamija upisalo je ukupno 18 poena za celu utakmicu, što je novi crni rekord NBA svih vremena. Boston je večeras šutirao 39,7 posto iz igre i svega 23,5 posto za tri poena, ali je uprkos ovako katastrofalnim procentima šuta uspeo da pobedi sa čak 20 poena razlike. Finalna serija Istoka tako je dobila novo poglavlje apsolutne bizarnosti košarkaške statistike, tako da je u svakoj utakmici ove serije jedan od timova imao preko 20 poena prednosti, dok je večerašnja utakmica bila možda i najgore izdanje bilo koja dva tima u plej ofu u poslednjih nekoliko decenija. Kako god, Boston je u ovoj utakmici bio manje loš i uspeo je da izjednači na 2:2 u ovoj seriji, a ovakva indolentnost Majamija u utakmici u kojoj su imali šansu da na krilima prethodne pobede, naprave ključni korak ka velikom finalu, mogla bi na kraju biti tas na vagi koji će prelomiti ovu seriju u korist Bostona. Tim Majamija delovao je kao tim koji uopšte ne želi da igra utakmicu, sa tako niskim nivoom energije, kakav odavno nije viđen u utakmici regularnog dela sezone, a kamoli finalu bilo koje konferencije. Užasna utakmica oba tima u kojoj će se pamtiti samo pobeda Bostona, sve ostalo je za zaborav.