Home Košarka Dalas sprečio čišćenje u finalu Zapada, Dončića pratili saigrači i ubacili čak 20 trojki…(VIDEO)
0

0
0

Istorija kaže da do sada niko nije uspeo da se vrati iz minusa od 0:3 u plej of seriji, ali uvek postoji prvi put za sve, ostaje da se vidi hoće li nakon večerašnje pobede Dalasa nad Golden stejtom rezultatom 119:109 ovo biti fudbalski rečeno počasni pogodak u izgubljenoj seriji ili prvi korak ka preokretu kakav nije viđen u istoriji NBA. Dalas je tim koji živi i umire na liniji za tri poena, tako da je večeras pogođeno 20 trojki, igrači poput Buloka, Klive, Finija Smita, pogađali su večeras sve što su promašivali u prethodnoj utakmici i epilog je bila ubedljiva prednost Dalasa od čak 29 poena razlike na kraju treće četvrtine. Finalne serije u obe konferencije obeležavaju ubedljive pobede, utakmice u kojima postoji neizvesnost do samog kraja u ovogodišnjem plej ofu postaju neka vrsta izuzetka, tako da je večeras očigledno igračima Dalasa bilo vrlo važno da izbegnu ponižavajuće čišćenje u seriji i u tome su uspeli. Ono što može da brine i što baca senku sumnje na mogućnost istorijskog preokreta, jeste potpuni raspad Dalasa u četvrtoj četvrtini, pošto su uspeli da za manje od devet minuta prospu 29 poena razlike i dozvole da prednost padne na minus 8. Uspeli su da se odbrane ovog puta, ali su slično izgubili drugu utakmicu ove serije, tako da su velike oscilacije u igri ono što obeležava Dalas u eri Luke Dončića, koji je večeras igrao korisno i nesebično, upisao je 30 poena, 14 skokova i 9 asistencija, uz nastavak mučenja sa procentima šuta, ali uz mnogo bolju igru u odbrani, tako da je na kraju utakmicu završio sa koeficijentom korisnosti od plus 13 i bio je nakrorisniji igrača Dalasa na ovoj utakmici. Serija se sada seli u San Francisko, a posebno zanimljiva bila su dva detalja, jedan je bio prokišnjavanje krova arene u Dalasu zbog koga je drugo poluvreme kasnilo i drugi je bio slobodno bacanje Drejmonda Grina koje je ostalo na obruču, što je ekstremna retkost i kuriozitet kakav se retko viđa.