Home Košarka Bogdan odličan u porazu umorne Atlante, sjajni Jokić nemoćan da spase Denver od svojih saigrača, Dončić odigrao najbolju utakmicu sezone (VIDEO)
0

0
0

Denver je izgubio od Nju Orleansa rezultatom 113:105 u utakmici koja je ponovo pokazala užasnu inferiornost ostatka tima koji jednostavno nije u stanju da makar prati Nikolu Jokića, koji večeras zaista nije mogao sam. Jokić je upisao 25 poena, 12 skokova i 9 asistencija, prvo poluvreme završio je bez promašaja, ali je uz sve prethodne povrede, večeras Eron Gordon takođe bio van tima zbog povrede i Denver je bio toliko ispošćen da je to na momente bilo mučno gledati. Utakmica je ušla u egal završnicu, ali Jokić jednostavno nije mogao da dođe do lopte, pošto su njegovi saigrači pravili početničke greške, Zik Nađi je u poslednjem minutu utakmice napravio ofanzivni faul kakav je teško videti i u juniorskoj košarci, dodavanje iz auta Denvera išlo je pravo u ruke igračima Nju Orleansa, tako da je poraz prosto bio neminovan. Ovim porazom Denver je dodatno skliznuo ka plej in zoni Zapada i sada je prednost nad zahuktalom Minesotom sve manja. Dalas je izbegao treći vezani poraz i nakon dva poraza od timova sa dna tabele večeras odigrao sjajnu utakmicu protiv tima iz samog vrha Istoka i na krilima večeras savršenog Luke Dončića, uspeo da iznenadi Filadelfiju i pobedi rezultatom 107:98. Ovo je nesumnjivo bila najbolja partija Luke Dončića ove sezone i on je monstruoznim tripl dablom sa 33 poena, 13 skokova i 15 asistencija, uz koeficijent korisnosti plus 19, praktično sam sprečio poraz svog oslabljenog tima, koji je večeras igrao protiv jednog od najboljih timova NBA lige.

Bogdan Bogdanović odigrao je još jednu odličnu utakmicu, ali je Toronto ipak na kraju zahvaljujući sjajnom šutu za tri poena u poslednjem minutu ovog meča uspeo da pobedi Atlantu rezultatom 125:114. Bogdan je upisao 18 poena, 4 skoka, 5 asistencija i 4 ukradene lopte, ali je na kraju umor učinio svoje, pošto je Atlanta igrala drugu utakmicu u dva dana i jednostavno nisu imali energije da u završnici okrenu rezultat u svoju korist.

U ostalim utakmicama večeri, Klivlend je pobedio Šarlot rezultatom 102:101 zahvaljujući slobodnima bacanjima Kevina Lava u poslednjim sekundama, Boston je savladao Detroit rezultatom 102:93, dok je Čikago uz puno muke preživeo Indijanu koja je bila u igri do samog kraja, ali je na kraju ipak izgubila rezultatom 122:115. San Antonio je prekinuo seriju loših rezultata pobedom nad poslednjim timom Zapada Hjustonom rezultatom 131:106, Juta je nanela sedmi vezani poraz Bruklinu rezultatom 125:102, dok je borba za poslednje mesto u plej in zoni Zapada potpuno otvorena nakon poraza Portlanda od Oklahome rezultatom 96:93.