Home Košarka Bogdan odličan u pobedi Atlante nad liderom Zapada, nestvarni Klej Tompson srušio Sakramento (VIDEO)
0

0
0

Atlanta je uspela da pobedi najbolji tim NBA lige, Finiks Sanse i prekine njihov niz od 11 uzastopnih pobeda u jednoj od najboljih utakmica sezone tima iz Džordžije koji je večeras odneo sasvim zasluženu pobedu rezultatom 124:115. Bogdan Bogdanović odigrao je odličnu partiju sa 11 poena, 2 skoka i 6 asistencija uz koeficijent korisnosti plus 14 uz nekoliko ključnih akcija koje su prelomile tok ove utakmice. Atlanta je ovom pobedom dodatno utvrdila svoje mesto u plej in zoni Istoka, dok je uprkos ovom porazu, Finiks i dalje ubedljivo prvi tim Zapada i prvi tim NBA lige po broju pobeda.

Klej Tompson spalio je Sakramento Kingse u prvom poluvremenu utakmice sa Golden Stejtom i ta epizoda u kojoj je on postigao 6 vezanih trojki bez promašaja, na kraju je bila odlučujuća za konačni ishod ove utakmice koju je Golden stejt dobio rezultatom 126:114. Odluka trenera Sakramento Kingsa Alvina Džentrija da omalenog rukija Deviona Mičela postavi za čuvara Kleja Tompsona u prvom poluvremenu je donela šansu jednom od najboljih šutera u istoriji NBA lige da brutalno iskoristi veliku razliku u visini i kao na treningu ispaljuje trojke koje su do poluvremena nazidale prednost Golden stejta na 20 poena razlike i ta razlika se na kraju ispostavila kao nenadoknadiva. Mičel je odigrao sjajnu ofanzivnu utakmicu, postavio rekord karijere sa 26 poena uz sjajnih 11/17 šuta iz igre, ali je epizoda u kojoj je ne svojom krivicom doveden u mismeč poziciju da čuva daleko višeg igrača koji je elitni šuter, na kraju bila odlučujući faktor ove utakmice. U drugom poluvremenu, Džentri je prebacio Mičela da čuva Stefa Karija, Klej Tompson je u drugom poluvremenu postigao samo tri poena kada su ga čuvali igrači Sakramenta njegove visine, ali šteta napravljena u prvom poluvremenu je bila nenadoknadiva i Sakramento je upisao trinaesti poraz u poslednjih šesnaest utakmica. Nakon smene Luka Voltona, očigledno je da je po svim parametrima, Sakramento postao mnogo lošiji tim i da ta smena koju je potpuno neshvatljivo na početku sezone izveo generalni menadžer Monti Mekner možda na kraju bude ključni faktor još jedne sezone bez plej ofa Sakramenta.

U ostalim utakmicama večeri Majami je rutinski pobedio San Antonio rezultatom 112:95 i izjednačio se na prvom mestu Istoka sa Čikagom koji je večeras nakon produžetka izgubio od Toronta rezultatom 127:120. Minesota je rutinski savladala Detroit rezultatom 128:117 i dodatno se približila Denveru i Dalasu koji će morati ozbiljno da se pomuče kako bi izbegli pad u plej in zonu Zapada iz koje serijom sjajnih rezultata pokušava da pobegne ekipa Minesote. U poslednjoj utakmici večeri, desio se pravi triler u kome je u derbiju Los Anđelesa, ekipa Klipersa pobedila Lejkerse rezultatom 111:110 uz pravo ludilo u poslednjih pet sekundi utakmice u kojima je nakon koša Redžija Džeksona kojim su Klipersi došli do minimalnog vođstva, Entoni Dejvis uz puno nesreće promašio šut za pobedu i Lejkersi su nastavili da tonu sve dublje u plej in zonu Zapada.