Home Košarka Sjajni Bogdan upisao 23 poena u porazu Atlante, Jokić upisao tripl dabl uz čak 9 izgubljenih lopti u porazu Denvera (VIDEO)
0

0
0

Bogdan Bogdanović odigrao je savršenu utakmicu u porazu Atlante od San Antonija rezultatom 136:121. Glavni razlog ovog poraza bila je činjenica da je Bogdan Bodanović bio praktično jedini raspoložen za igru u svom timu i upisao je  23 poena, 5 skokova, 4 asistencije i 2 ukradene lopte, uz efikasan šut iz igre i koeficijent korisnosti plus 17, dok o stepenu razmagentisanosti ostatka tima Atlante govori podatak da su svi igrači startne petorke imali koeficijent korisnosti u debelom minusu, od minus 30 Treja Janga do čak minus 41 Diandrea Hantera. Sa takvim brojevima poraz je bio neminovan i deluje da Atlanta nakon serije pobeda, u poslednjih desetak dana polako ulazi u novu krizu rezultata, tako da će predstojeća pauza za All Star vikend dobro doći timu Nejta Mekmilana.

Nikola Jokić upisao je još jedan tripl dabl, ali je ujedno imao čak devet izgubljenih lopti, tako da je na kraju to koštalo Denver tesnog poraza u Bostonu rezultatom 108:102. Jokić je upisao 23 poena, 16 skokova i 11 asistencija, Denver je bio u igri do samog kraja ove utakmice, ali je preveliki broj izgubljenih lopti, kao i košmarnih 11/44 u šutu za tri poena, na kraju poništilo sve dobre momente Denvera na ovoj utakmici.

U ostalim utakmicama večeri, Klivlend je pobedio Indijanu rezultatom 120:113 nakon velikog preokreta, u prvom poluvremenu su Badi Hild i Tajris Halibarton, pojačanja Indijane iz Sakramenta, igrali sjajno i vodili svoj tim do prednosti od 20 poena razlike, uz oboren rekord franšize u broju postignutih poena u jednoj četvrtini, sa ukupno čak 47 poena postignutih u prvoj četvrtini ove utakmice. Ipak, u ostatku utakmice došlo je do izražaja neiskustvo ostatka tima Indijane, uz puno izgubljenih lopti, iznuđenih šuteva za tri poena, tako da je u samom  finišu, sjajni Lavert serijom pogodaka okrenuo ovu utakmicu u korist Klivlenda. Šarlot je rutinski pobedio Detroit rezultatom 141:119, Filadelfija nije dozvolila iznenađenje protiv Oklahome i upisala je pobedu rezultatom 100:87, dok je Čikago nakon velike borbe, uspeo da pobedi ekipu Minesote rezultatom 134:122. U poslednjoj utakmici večeri, Juta je očekivano pobedila najslabiji tima NBA lige Orlando, rezultatom 114:99.