Home Košarka Silni Jokić utišao Medison Skver Garden, Dalas u slobodnom padu, Sakramento ponovo pobedio Kliperse (VIDEO)
0

0
0

Nikola Jokić odigrao je još jednu MVP partiju, ovoga puta u Njujorku i utišao Medison Skver Garden koji je gledao pravu simultanku najkorisnijeg igrača NBA, koji je za tri četvrtine provedene na terenu upisao 32 poena, 11 skokova i 5 asistencija u dominantnoj pobedi Denvera nad Njujorkom rezultatom 113:99. Zik Nađi, mladi krilni centar Denvera, bio je večeras taj neophodni dodatni faktor ove pobede, saigrač koji je najboljem igraču tima suštinski pomogao da utakmicu ne završi samo sa ličnom statistikom, već i sa pobedom, tako da je upisao impresivnu partiju sa 21 poenom i 8 skokova. Denver je ovom pobedom došao do vrlo važnog koraka koji ga odvaja od plej in zone Zapada ka kojoj je počeo da tone nakon serije poraza koji su se desili tokom odsustva Jokića sa terena zbog lakše povrede, i sada je potpuno izjednačen sa Dalasom, koji se nalazi u slobodnom padu i večeras je upisao još jedan poraz, ovoga puta od Memfisa, rezultatom 97:90. Dalas je večeras igrao i bez Porzingisa i bez Dončića, dok je mladi tim Memfisa igrao bez svog najboljeg igrača Dža Morenta i ubedljivo je vodio većim delom ove utakmice. Dalas je potpuno izgubio momentum sa početka sezone, utakmice gubi i u kompletnom sastavu, i kada je oslabljen. Ipak, pravi potop nastaje kada zbog povreda odsustvuju ili trajno zdravstveno problematični Porzingis ili sve češće zbog lakših povreda i sam Dončić, tako da je od tima koji je bio projektovan da bude u samom vrhu Zapada, Dalas ponovo u slobodnom padu ka plej in zoni, sa samo jednom pobedom više od Sakramenta koji je trenutno na jedanaestom mestu Zapada.

Sakramento Kingsi pobedili su drugi put u tri dana Kliperse, koji su za razliku od prethodnog meča ovoga puta igrali sa Polom Džordžom, ali su bili u drugoj utakmici u dva dana, nakon velike pobede nad Lejkersima koju su ostvarili prethodne večeri i taj umor Klipersa na kraju je i presudio u ovoj utakmici u kojoj je Sakramento vodio većim delom utakmice i na kraju uspeo da odbrani sasvim zasluženu pobedu rezultatom 104:99. Neočekivani junaci ove pobede bili su Terens Dejvis i Marvin Begli, koji su odigrali vrlo važnu ulogu u ovoj pobedi i potpuno iznenadili Kliperse koji ih ovakve kakvi su večeras bili na terenu, očigledno nisu očekivali. Terens Dejvis, koji je u prvih osam utakmica ove NBA sezone imao košmarni šuterski niz i postigao ukupno 24 poena, uz besmislene procente šuta iz igre, večeras je konačno dočekao veče u kome mu je sve išlo od ruke i upisao je 28 poena uz 6/11 šut za tri poena, što je očigledno poremetilo vrlo detaljno isplaniranu odbranu Klipersa koji su praktično izbacili iz igre Badija Hilda, koji je tokom prvog poluvremena uspeo da samo dva puta šutne i oba puta promaši, pošto je bio pod specijalnom “stražom” koju mu je smislio strateg Klipersa Taj Lu. Badi Hild je ipak u drugom poluvremenu uspeo da dođe do dvocifrenog učinka, i svojim slobodnim bacanjima na kraju prelomio je ovu utakmicu, ali veliki deo njegovog učinka u prvom poluvremenu uzeo je na sebe Terens Dejvis, koji u Sakramentu  toliko oscilira, da je jako teško izvući zaključak da li je ovo neki ozbiljan napredak ili samo izuzetak koji potvrđuje pravilo, nakon koga ponovo sledi serija utakmica sa jednocifrenim procentom šuta. Drugi (ne)očekivani junak bio je Marvin Begli, koji je još jednom pokazao da je potpuno nepravedno otpisan, da je i dalje onaj talenat koji je uoči NBA Drafta 2018.godine jednoglasno proglašen za najboljeg srednjoškolskog igrača SAD i večeras šokirani Klipersi jednostavno nisu imali rešenje za njega. Begli je radio praktično šta je hteo pod oba koša, okrenuo je momentum utakmice ka dvocifrenom zaostatku Klipersa, serijski otimao ključne ofanzivne skokove, igrao sjajnu odbranu i upisao dabl dabl sa 12 poena i 11 skokova za samo 19 minuta provedenih na terenu. Ova pobeda Sakramenta dovela ih je do ponovnog hvatanja priključka u borbi za plej in Zapada, a sam raspored im ide na ruku, pošto će u decembru imati čak deset utakmica pred svojim navijačima.

U ostalim utakmicama večeri San Antonio je iznenadio lidera Zapada Golden Stejt i iskoristio njihov umor nakon sinoćnje pobede nad Finiksom, tako da su izabranici Grega Popovića na kraju rutinski pobedili umornog favorita i upisali važnu pobedu rezultatom 112:107. Nemanja Bjelica upisao je devet poena sa klupe u generalno vrlo skromnoj utakmici svog tima, u kojoj je Stef Kari tek u poslednjem minutu prvog poluvremena nakon 13 uzastopnih promašaja, uspeo da prvi put pogodi iz igre, što se zaista jako retko dešava. Portland je doživeo pravu katastrofu od Bostona i poražen je rezultatom 145:117, dok je sjajni Čikago dodatno zakuvao ionako suludo izjednačeni Istok, pobedom nad Bruklinom rezultatom 111:107 i izjednačio se po broju pobeda sa liderom Istoka koji ima utakmicu manje. Milvoki je pobedio Majami rezultatom 124:102 u utakmici u kojoj nije igrao Janis Antetokunpo, ali je ostatak tima odigrao sjajno i upisao veoma ubedljivu pobedu. Nakon večerašnjih utakmica, Istok je i dalje suludo izjednačen, tako da je razlika u broju pobeda između prvog Bruklina i jedanaestog Njujorka samo pet pobeda.