Home Košarka Sakramento preživeo desetkovani Majami, Dončić se vratio nakon duže pauze i spasao Dalas protiv Oklahome (VIDEO)
0

0
0

Sakramento Kingsi igrali su večeras protiv oslabljenog tima Majamija u kome su osim Džimija Batlera, Tajlera Hiroua i Kajla Laurija, ostatak tima činili garbage time rezervisti ili igrači potpisani na ugovore od deset dana. Pre nekoliko dana tim Majamija je otkazao utakmicu sa San Antoniom zato što zbog ogromnog broja zaraženih igrača nije mogao da sklopi tim od osam igrača. Uprkos ovako velikom hendikepu protivnika, tim Sakramenta je ponovo bio nadomak poraza, ali su čistom inspiracijom Badija Hilda i Dierona Foksa uspeli da prežive srčani tim Majamija i na kraju uz puno sreće, pobede rezultatom 115:113.  Badi Hild koji je večeras upisao 26 poena spasao je svoj tim još jednog raspada u trećoj četvrtini, i serijom trojki vrati u egal svoj tim koji je uveliko klizao ka još jednom dvocifrenom zaostatku, dok je Dieron Foks upisao 24 poena, tako što je nakon vrlo skromne prve tri četvrtine, u poslednjoj četvrtini praktično sam igrao protiv Majamija i postigao 12 poena, uključujući i dva slobodna bacanja za pobedu. Ekipa Majamija imala je poslednji napad, ali je Džimi Batler promašio zicer polaganje za produžetak i na kraju Sakramento je nekako preživeo ovu utakmicu u kojoj je anonimni Turčin Omer Jurtseven zgromio centre Sakramenta i upisao rekord karijere sa 22 poena i 16 skokova. Demijan Džouns, centar Sakramenta potpuno je nadigran u odbrani od igrača koji je potpisan na deset dana kao ispomoć za Majami, ali je užasno veče u odbrani delimično nadoknadio solidnim učinkom u napadu tako da je upisao 18 poena i 10 skokova uz koeficijent korisnosti minus osam. Sakramento je ovom pobedom dodatno utvrdio mesto u plej in zoni Zapada i sada potpuno samostalno drži deseto mesto.

Luka Dončić se konačno vratio u tim Dalasa nakon duge pauze zbog povrede zgloba i preležane korone, i na kraju je uspeo da doprinese pobedi Dalasa nad Oklahomom koja je večeras igrala bez svog najboljeg igrača Gildžesa Aleksandera. Mladi timOklahome ponovo je bio nadomak potpunog egala u završnici, nakon velikog dvocifrenog zaostatka, ali su ipak na kraju ostali kratki za dva promašena šuta u poslednjom minutu i Dalas je na kraju upisao ipak zasluženu pobedu rezultatom 95:86. Dončić je upisao 14 poena, 9 skokova i 10 asistencija, uz šut iz igre 6/14, dok je Kristaps Porzingis koji je igrao All Star košarku u odsustvu Dončića, večeras pauzirao zbog lakše povrede.

U ostalim utakmicama večeri, Boston je tek nakon produžetka uspeo da pobedi mladi i srčani tim Orlanda, konačni rezultat bio je 116:111, uz jednu od najvećih trenerskih gluposti sezone, pošto je pri rezultatu 114:111, trener Orlanda zaboravio da uzme tajm aut i dozvolio svom mladom igraču da padne sa loptom, što su igrači Bostona iskoristili i iznudili podbacivanje sa mnogo višim igračem, tako da je na kraju krivicom trenera Orlanda, Boston uspeo da privede kraju ovu vrlo tešku utakmicu i pobedi rezultatom 116:111. Džejlen Braun postavio je rekord karijere sa čak 50 postignutih poena. Klivlend je pobedio Indijanu u tesnoj završnici rezultatom 108:104, Toronto je rutinski pobedio Njujork rezultatom 120:105, i izbacio večerašnjeg protivnika iz plej in zone Istoka, dok je Finiks demolirao Šarlot rezultatom 133:99 i nastavio trku za prvo mesto Zapada. U poslednjoj utakmici ove NBA večeri, Lejkersi su pobedili oslabljenu Minesotu rezultatom 108:103.