Home Košarka Reservisti Dalasa odmenili Dončića za pobedu nad Finiksom, Harden se vratio u punom sjaju i presudio Majamiju…(VIDEO)

0
0

Dalas je pobedio Finiks rezultatom 111:101 i izjednačio seriju na 2:2, u krajnje neobičnoj utakmici u kojoj je najbolji igrač Dalasa Luka Dončić odigrao jednu od najslabijih utakmica ove sezone, šutirao košmarnih 1/10 za tri poena, uz 9/25 iz igre, ali je ipak našao načina da svoje saigrače razigra sa 11 asistencija i epilog je bila ova vrlo važna pobeda njegovog tima. Davis Bertans, Dorijan Fini Smit i Džejlon Branson odigrali su ključne uloga u ovoj pobedi Dalasa, a možda i presudni detalj ovog meča bila je gotovo nestvarna trojkaška eksplozija Dalasa u prvom poluvremenu, uz šut za tri 14/24 i upravo je na krilima prednosti stvorene u tom periodu, Dalas na kraju uspeo da preživi daleko bolju igru Finiksa u drugom poluvremenu i upiše pobedu. Suđenje na ovoj utakmici je bilo vrlo domaćinsko, krajnje neobično dosuđena su najmanje dva faula za Krisa Pola koji je već početkom četvrte četvrtine morao da izađe zbog šest faulova, ali generalno ne može se reći da je to presudilo u ovoj utakmici. Ključni faktor je nestvarno dobar šut za tri poena igrača koji nisu glavne zvezde Dalasa, ali su svojim doprinosom večeras pokazali da imena sama po sebi ne igraju pobedničku košarku. Serija se vraća u Finiks, gde lider NBA po broju pobeda u regularnom delu sezone i dalje drži prednost domaćeg terena.

Filadelfija je pobedila Majami rezultatom 116:108 u utakmici koju je obeležilo svojevrsno vaskrsenje Džejmsa Hardena, koji je večeras podsetio na svoje najbolje dane i ključno doprineo pobedi svog tima nad liderom Istoka. Harden je upisao 31 poen, uz 6/10 šut za tri poena i u ključnim momentima ove vrlo izjednačene utakmice, uspeo je da prelomi tok meča u korist svog tima i tako donese izjednačenje u ovoj plej of seriji. Majami se dosta mučio u šutu za tri poena, šutirali su 7/35, što je svega 20 posto, a sve više postaje sporna odluka trenera Majamija da jednog od najboljih trojkaša NBA lige Dankana Robinsona praktično ne uvodi u igru tokom ove plej of serije. Tim Filaldeifije deluje potpuno izjednačeno sa Majamijem, koji je uspeo da pobedi u prve dve utakmice u kojima nije igrao Džoel Embid, ali u punom sastavu, ovo je potpuni egal u kome tim Majamija više nema prostora za eksperimente i neshvatljive eliminacije zdravih igrača iz rostera. Serija se sada vraća u Majami, koji i dalje drži prednost domaćeg terena.