Home Košarka Pokuševski solidan u pobedi Oklahome nad Torontom, Jokićeva MVP partija nedovoljna da spase Denver u Bostonu…(VIDEO)
0

0
0

Oklahoma je upisala pobedu nad Torontom rezultatom 132:113 i potvrdila da je eksperiment sa ubedljivo najmlađim timom u NBA ligi ušao u zrelu fazu u kojoj to više nije tim za potcenjivanje. Aleksej Pokuševski odigrao je solidnu rolu u ovoj pobedi, kao starter upisao je 14 poena i 5 skokova i bio je jedan od čak osam igrača Oklahome koji su večeras i ali dvocifreni poenterski učinak. Sjajni tim Bostona upisao je petu uzastopnu pobedu i ovog puta je ubedljivo poražen Denver rezultatom 131:112. Jokić je bio na svom nivou, upisao je 29 poena, 8 skokova i 3 asistencije, ali je Boston večeras bio jednostavno previše dobar i ostatak tima Denvera jednostavno nije mogao da adekvatno odgovori, a glavna briga Denvera nakon ove utakmice nije ovaj poraz, ali jeste povreda Jokića zbog koje je krajem utakmice morao da izađe. Mladi tim Orlanda nastavio je da šokira favorite, tako da je nakon Dalasa, večeras ubedljivo poražen Finiks rezultatom 114:97.

Sakramento Kingsi su u tesnoj završnici pobedili oslabljene Lejkerse rezultatom 120:114 u utakmici u kojoj za domaći tim nije igrao Lebron Džejms zbog lakše povrede. Kingsi su očajno ušli u ovu utakmicu, Lejkersi su napravili dvocifreni plus već u prvom poluvremenu, ali je Dieron Foks serijom u finišu prvog poluvremena i trojkom u poslednjoj sekundi druge četvrtine, uspeo da tu prednost istopi na samo četiri poena. U nastavku je Sakrmaento delovao dosta bolje, Dieron Foks je potvrdio brutalnu formu na početku ove sezone i upisao 32 poena, 7 skokova i 12 asistencija, tako da Lejkersi prosto nisu imali odgovor na prošireni napadački arsenal najboljeg igrača Sakramento Kingsa koji je pored nestvarne brzine pod košem, sada i sasvim pristojan šuter za tri poena i ozbiljan asistent koji odbranu protivnika čini na momente potpuno bespomoćnom. Ovo je peta pobeda Sakramenta ove sezone i deluje da ukoliko ne bude povreda, ovaj tim ima realnu šansu da se bori za plej of ove sezone.

U ostalim utakmicama večeri, Njujork je savladao Detroit rezultatom 121:112, mladi tim San Antonija nastavio je sa šokantno dobrim početkom sezone i upisao ubedljivu pobedu nad oslabljenim Milvokijem rezultatom 111:93, Memfis je upisao pobedu nad Minesotom rezultatom 114:103, dok je Golden stejt u uzbudljivoj završnici naneo treći vezani poraz ekipi Klivlenda rezultatom 106:101.