Home Košarka Oslabljeni Denver pao u Čikagu, Bjelica dvocifren u pobedi Golden stejta (VIDEO)
0

0
0

Denver je poražen u Čikagu rezultatom 109:97 u utakmici u kojoj se još jednom pokazalo da bez Nikole Jokića na terenu, nepovređeni ostatak tima Denvera jednostavno nema kvalitet da pobedi bilo koga u NBA. Do finiša treće četvrtine, utakmica Denvera i Čikaga bila je potpuni egal, Jokić je upisao tripl dabl već u trećoj četvrtini i uprkos problemima sa povređenom rukom koji očigledno utiču na procente njegovog šuta, njegov tim je bio potpuno u igri sa jednim od najjačih timova Istoka. A onda se desilo neminovno, Jokić je morao da se odmori i u periodu od četiri minuta, dva minuta u finišu treće četvrtine i dva minuta na početku četvrte, utakmica je iz potpunog egala otišla na plus 13 poena za Čikago, tako da je povratak Jokića na teren došao prekasno, pošto su se njegovi saigrači u periodu dok je on bio na klupi, jednostavno raspali i poraz je bio neminovan. Problem sa povredom zgloba desne ruke očigledno utiče na procente šuta Nikole Jokića, tako da je ponovo imao 6/17 šut iz igre, ali i takav, sa “jednom i po rukom” upisao je tripl dabl sa 17 poena, 12 skokova i 15 asistencija i na večnoj tripl dabl listi NBA lige preuzeo osmo mesto sa ukupno 60 tripl dabl utakmica. Denver je u nevolji, u normalnim okolnostima Jokić bi verovatno i dalje odmarao i ne bi igrao sa povređenom rukom, ali pošto je veliki broj ključnih igrača Denvera povređen, i tim je već počeo da klizi ka donjoj ivici plej in zone Zapada, poluoporavljeni Jokić jednostavno mora da igra, kako bi sprečio potpuni kolaps sezone svog tima koji bez njegovog učinka spada u samo dno NBA lige. Čikago je ovom pobedom preuzeo prvo mesto Istoka.

Nemanja Bjelica imao je solidnu epizodu u ubedljivoj pobedi Golden stejta nad Orlandom rezultatom 126:95, ali je po ko zna koji put ponovio ogromne oscilacije u igri, tako da je već u prvoj četvrtini imao deset postignutih poena, pomogao svom timu da preživi rani nalet mladog tima Orlanda, počeo da igra sjajno i raznovrsno, da bi onda u naredne tri četvrtine praktično nestao sa terena, promašivao dva vezana slobodna bacanja, pravio faulove prilikom izvođenja protivničkih slobodnih bacanja i generalno propustio lepu šansu da na ovoj utakmici upiše ozbiljniju statistiku od 10 poena, 3 skoka i po jedne asistencije i ukradene lopte. Stef Kari je ponovo pogađao sa centra, i polako, ali sigurno bliži se sasvim realnom prvom mestu svih vremena kada je reč o broju postignutih trojki u NBA ligi.

Atlanta je pobedila Minesotu rezultatom 121:110 u utakmici u kojoj su postigli čak 25 trojki i postavili rekord svih vremena Atlanta Houksa, tako da je ovom pobedom zaustavljeno klizanje tima iz Džordžije koji je na nikad izjednačenijem Istoku, pao na deseto mesto, a da apsurd bude kompletan, nakon ove pobede, ostali su desetom mestu, sa samo četiri pobede manje od prvoplasiranog Čikaga, tako da je punih deset timova Istoka spakovano u razliku i od ukupno četiri pobede, što je matematička anomalija koja odavno nije viđena u NBA u ovako poodmakloj fazi sezone. Da čorba na Istoku bude još gušća, pobrinula se Indijana, koja je upisala svoju deset pobedu, savladavši Vašington rezultatom 116:110 i tako se priključila grupi timova koji su spakovani u četiri pobede razlike od prvog do desetog mesta Istoka, i sada sa Torontom dele mesta ispod plej in zone Istoka sa samo dve pobede zaostatka za Atlantom na desetom mestu. Majami je poražen od zahuktalnog Memfisa koji je nakon povrede Dža Morenta, vezao petu uzastopnu ubedljivu pobedu, a na Floridi su pregazili domaćina rezultatom 105:90.

Pravi triler gledali smo u Šarlotu, gde je oslabljeni domaćin, tek nakon produžetka poražen od Filadelfije rezultatom 127:124 uz spektakularnu partiju Džoela Embida, koji je na ovoj utakmici upisao istorijske brojeve, koje su pre njega uspeli samo Janis Antetokunpo i Čarls Barkli. Mladi tim Oklahome, koji je porazom od 73 poena razlike osramoćen u Memfisu pre dve večeri, uspeo je da pobedi Detroit rezultatom 114:103 i makar malo promeni opšti utisak da su po kvalitetu zalutali u elitni rang kakav je NBA liga i da su realno po kvalitetu negde između razvojne G lige i koledž košarke.Milvoki je pobedio Klivlend rezultatom 112:104 i nakon jako lošeg starta sezone, ušao u sam vrh Istoka gde su svi i očekivali da bude. Finiks je uz puno muke uspeo da zaustavi zahuktali San Antonio koji je pre ove utakmice vezao četiri pobede, tako da su uz nekoliko genijalnih minijatura Krisa Pola u samom finišu, na kraju uspeli da pobede rezultatom 108:104. U poslednjoj utakmici večeri, oslabljeni Portland poražen je od Klipersa rezultatom 102:90 i dodatno skliznuo na samu ivicu plej in zone Zapada, tako da bi Sakramento ukoliko u sredu pobedi Orlando na svom terenu, mogao da preuzme deseto mesto i spusti tim Demijana Lilarda na neočekivano jedanaesto mesto Zapada.