Home Košarka Off Night Jokića u Orlandu, Sakramento pobedio oslabljene Kliperse (VIDEO)
Off Night Jokića u Orlandu, Sakramento pobedio oslabljene Kliperse (VIDEO)
0

0
0

Nikola Jokić odigrao je možda i najslabiju partiju sezone u Orlandu i logična posledica je bila poraz Denvera rezultatom 108:103, nakon velikog preokreta, pošto je Denver na poluvremenu vodio sa 16 poena razlike, ali je u drugom poluvremenu autsajder kaznio jako loš šut gostiju iz Kolorada i upisao neočekivanu pobedu. Jokić je večeras imao ono što se u NBA žargonu zove “Off Night”, šuterski jako loše veče koje je večeras došlo u kombinaciji sa izgubljenim loptama, tako da je upisao 18 poena, 15 skokova i 7 asistencija, što je na prvi pogled ipak impresivna statistika, ali dublja analiza pokazuje da je šut iz igre bio 7/19, da je šut za tri poena bio 0/5 i da je na sve to imao i pet izgubljenih lopti, dok ostatak tima Denvera odavno nije u stanju da na bilo koji smisaoni način odmeni Jokićev učinak, tako da je ovaj kiks poraz od jednog od svega dva tima na Istoku koji se realno mogu smatrati autsajderima, bio neminovan. Denver je nakon ovog neplaniranog poraza sada usamljen na desetom mestu Zapada, sa pobedom više od Sakramenta koji je prvi ispod zone plej ina.

Nakon jučerašnjeg ponižavajućeg poraza od Lejkersa u kome su se potpuno raspali u drugom poluvremenu i prosuli prednost od plus 16 poena u trećoj četvrtini, i na kraju izgubili sa 25 poena razlike, Sakramento Kingsi su večeras imali drugu utakmicu u dva dana i na papiru jako teško gostovanje Klipersima. Ipak, u Stejpls centru ih je dočekao drastično oslabljeni rival, koji večeras ne samo da nije imao Kavaja Lenarda, već i Batuma koji je ušao u Kovid protokol, da bi mu se pred sam početak utakmice pridružio i Pol Džordž koji je odlučio da večeras odmara, tako da je Sakramento večeras imao šansu za laku pobedu, koju nije propustio i držao je dvocifrenu prednost od početka do samog kraja utakmice, kada je Foks odbio poslednji napad rezervista Klipersa i na kraju konačni rezultat bio je 124:115. Foks je večeras bio najbolji na terenu sa 24 poena, 3 skoka i 5 asistencija, pratio ga je sjajni Rišoun Holms sa 16 poena i 11 skokova, dok su večeras nakon košmarnog početka sezone, svoje retke pozitivne šuterske momente imali Terens Dejvis sa 23 poena i Devion Mičel sa 20 poena. Sakramento će sa istim protivnikom igrati za dve večeri pred svojim navijačima u Golden 1 Centru, pa treba videti koliko će povratak Pola Džordža u rotaciju biti daleko ozbiljniji izazov od realno nedoraslih rezervista Klipersa koji večeras nisu imali nikakve šanse za pobedu.

U ostalim utakmicama večeri, Milvoki je u pravoj drami pobedio spektakularni Šarlot, rezultatom 127:125 u pravom trileru u kome su Lamelo Bol i Janis Antetokunpo u poslednjih nekoliko sekundi utakmice pogodili jako teške šuteve, ali je domaći tim imao sreće da na kraju njihov šut bude poslednji i da ovaj spektakl na kraju pripadne njima. Slična drama viđena je u Bostonu, gde je blokadom u poslednjoj sekundi, Boston izbegao poraz od Filadelfije i upisao minimalnu pobedu rezultatom 88:87. Sjajni tim Minesote poražen je od Vašingtona rezultatom 115:107 nakon povrede Karla Entonija Taunsa, koji je u trenutku nezgodnog pada i povrede leđa, imao čak 34 postignuta poena. Sjajni mladi tim Klivlenda, nakon demoliranja Dalasa u prethodnoj utakmici, uradio je isto i Majamiju i u gostima pregazio domaćina rezultatom 111:85, tako da je trend neverovatne izjednačenosti na Istoku nastavljen i večeras ovom pobedom tima na koji niko nije ozbiljno računao na početku ove sezone. Dalas je demolirao oslabljeni Nju Orleans rezultatom 139:107 uz sjajnu partiju Luke Dončića koji je upisao 24 poena, 4 skoka i 14 asistencija, uz jedan od retko dobrih koeficijenata korisnosti ove sezone, od čak plus 29. Atlanta bez povređenog Bogdana Bogdanovića uspela je da u neizvesnoj završnici pobedi Indijanu u gostima rezultatom 114:111, dok je očigledno prerano otpisani mladi tim Hjustona upisao četvrtu vezanu pobedu, ovoga puta nad Oklahomom, rezultatom 114:110.