Home Dođite na stadion OCENE: Sparta-Partizan 0:1. Menig krunisao svemirsku asistenciju Zdjelara za pobedu Partizana nad podmlađenom Spartom (VIDEO)

0
0

Popović: Sjajno je odbranio sve što je imao i po običaju bio je ključni igrač odbrane Partizana. Evropska sezona života mladog golmana Partizana. 8

Miljković: Gledaoci u Češkoj imali su privilegiju da se lepo nasmeju gledajući urnebesne nebeske centaršuteve rekreativca na poziciji desnog beka Partizana. Lakša (samo)povreda skratila je muke svim navijačima Partizana, tako da je bio zamenjen u ranoj fazi drugog poluvremena. 5

Vujačić: Ovoga puta imao je sreće da mladi napadači Sparte nisu kaznili nesigurnost u odbrani Partizana. Na kraju nepotrebno dobio žuti karton. Može to mnogo bolje. 6

Miletić: Sigurniji deo štoperskog dvojca Partizana. Bez previše problema izašao je na kraj sa napadima Sparte koji su išli preko njega. 7

Urošević: Bez problema u odbrani, ali i bez ozbiljnijeg učinka u napadu. Solidna partija u vrlo tvrdoj utakmici u kojoj nije imao priliku da se ozbiljnije istakne. 6,5

Jojić: Indolentan i neprimetan većim delom ove utakmice, po običaju, upropastio je šansu da odluči ovaj dvomeč nakon sjajne asistencije mladog Milovanovića. Kada bi imao 19 godina i primao platu od 10 hiljada evra godišnje, bio  bi jako simpatičan, ovako deluje zaista tragično. 5

Zdjelar: Srce i duša ovog tima Partizana. Svemirska asistencija za pobedu Partizana na ovoj utakmici samo je najvidljivi deo njegove sjajne partije u vrlo teškoj i tvrdoj utakmici protiv podmlađene i borbene ekipe Sparte. 9

Natko: Izbacio je Markovića u prvoj akciji Partizana koja je lako mogla biti gol, dok je ostatak utakmice proveo u borbi sa mladim defanzivcima Sparte i odigrao sasvim solidnu utakmicu s obzirom na činjenicu da je ponovo igrao na poziciji na kojoj nikada nije igrao pre dolaska u Partizan. Zašto je zamenjen na poluvremenu, ostaje misterija. 6,5

Marković: Imao je sjajnu akciju na početku utakmice kojom je mogao da dovede Partizan do vođstva, nakon te propuštene šanse nije ga bilo previše u napadu, vidi se da se još uvek oporavlja od teške povrede. 6,5

Menig: Propustio je šansu u prvom poluvremenu, ali šansu da razbije uspavanku u drugom poluvremenu nije i sjajnom reakcijom krunisao je svemirski pas Zdjelara za vođstvo Partizana. 7,5

Rikardo: Igrao je protiv juniora Sparte, koja je večeras drastično podmladila svoj tim sa četiri potpuno nova igrača koji nisu igrali u derbiju prvenstva Češke sa Viktorijom. Njegova prednost u iskustvu, kao i neviđena statistika u domaćem prvenstvu, večeras se nisu videli ni na koji način. Utakmica za zaborav. 5,5

IZMENE:

Jevtović: Njegovim ulaskom umesto Natka Partizan je dobio na odbrambenoj snazi, ali je praktično izgubio bilo kakvu napadačku oštricu, što nije njegova krivica, pošto je i protivnik igrao potpuno defanzivno do primljenog gola. Svoj posao obavio je sasvim solidno. 6,5

Živković: Nije zabavljao publiku u Pragu svojim gafovima, tako da je samim tim doneo pomak nabolje. 6

Milovanović: Nije se previše video u napadu, ali je ipak odigrao majstorski za indisponiranog Jojića, koji njegovu sjajnu asistenciju nije krunisao golom. Solidna partija mladog centarfora Partizana. 7

Jović: Ušau na teren, ali kao da nije došao na utakmicu. Bez ikakvog smisaonog uticaja na igru. 5

Terzić: Suviše nervozan, neki malo strožiji sudija dao bi mu bespotrebno crveni karton za besmisleno otimanje oko lopte sa protivnikom. Osim tih incidenata, na terenu nije uradio ništa vredno spomena. 5

Trener-Aleksandar Stanojević: Žreb ga je častio najlakšim mogućim protivnikom, dok mu je njegov kolega na klupi Sparte dodatno olakšao posao izvođenjem na teren četiri mlada igrača koja nisu igrala u derbiju sa Viktorijom iz Plzena. Ova pobeda ne garantuje prolaz dalje, ali svakako olakšava posao pred revanš, uz utisak da Partizan nije iskoristio jako povoljne okolnosti podmlađene odbrane Sparte koja se nudila za ubedljiviju pobedu. Koliko će to koštati na kraju, ostaje da se vidi u revanšu. Vrlo skromno drugo poluvreme Partizana spašeno je golom iz ničega koji je pasom od 35 metara pripremio sjajni Zdjelar i srećnim promašajem Sparte na kraju utakmice koji je negde mogao da pokvari već dobijenu utakmicu. Partizan bez Miljkovića i Jojića u timu, pobedio bi ubedljivije i možda već večeras rešio pitanje prolaska, ovako ostaje revanš u kome Partizanu neće pomagati pravilo gola u gostima. 6