Home Košarka OCENE: Real Madrid-Partizan 87:89. Panter kao ponornica, Egzum kao bedem u odbrani i ozbiljni minuti mladih igrača koji se nisu osvetili…(VIDEO)

0
0

Kevin Panter: Utakmica života krunisana trojkom karijere.  Počeo sjajno, kao ponornica nestao tokom drugog poluvremena i vratio se sa osvetom u samom finišu za istorijsku pobedu Partizana. 10

Zek Ledej: Veliki dužnik Kevina Pantera. Faul koji je napravio mogao je da prelomi ovu utakmicu. Odigrao tako da upišite dvocifren učinak, ali definitivno jedna od slabijih partija ove sezone. 7

Alen Smajlagić: Legenda kaže da Željko Obradović ne zna sa mladim igračima i zna samo da vodi gotove timove. Eksplozija Smajlagića na ovoj utakmici i u samom finišu regularnog dela sezone, poslali su ovu legendu u domen mita i bajke. 9

Dante Egzum: Ponovo heroj Partizana, i u odbrani i u napadu.Uveo Musu u probleme sa faulovima u ranoj fazi utakmice, u finišu odigrao svoju uobičajenu ulogu uz ključni and one pogodak onda kada je gorelo. Suvo zlato Partizana i njtlentovanijo stranac u istoriji kluba. 10

Džejms Naneli: Upisao svega dva poena i delovao potpuno izgubljeno većim delom utakmice. 6

Matijas Lesor: Imao nezahvalan posao da se bori sa Tavarezom, odigrao posebno u odbrani impresivnu rolu koju nije moguće do kraja izmeriti statistikom. Odlična utakmica i važna uloga u pobedi za istoriju. 9

Jam Madar: Pogodio dve ključne trojke koje su odmrzle Partizan koji nije mogao da pogodi ništa u drugom poluvremenu.  Sasvim solidna epizoda u istorijskoj pobedi u Madridu. 8

Aleksa Avramović: Nije odigrao tako da bude u centru pažnje, ali dovoljno da svoje zadatke obavi savršeno. 8

Janis Papapetru: Jedna pogođena trojka za celu utakmicu donela bi prelaznu ocenu koju je dobio Naneli pod uslovom da je bila trojka za pobedu. Ovako, jako skromna partija za zaborav. 6

Uroš Trifunović: Odigrao solidnu minutažu u ovako važnoj utakmicu, deluje da šnsu nije iskoristio do kraja i upisao samo jedan poen. Daleko bolji u fazi odbrane. 7

Trener: Željko Obradović. Ništa neočekivano. Pobedom u Madridu otvorio vrata ka istoriji i zatvaranju kruga koji je počeo u Istambulu i koji treba da se zatvori u Kaunasu. Doktorsko vođenje utakmice, sa ozbiljnim minutima mladih igrača koji mu se nisu osvetili. 10