Home Dođite na stadion OCENE: Portugal-Srbija 1:2. Mitrovićev ulazak u večnost i Piksijev taktički trijumf u Lisabonu (VIDEO)

0
0

Rajković: Odbranio je sve što mogao, preživeo svoj kiks koji je mogao da mu sruši svet na glavu, na kraju rezultat se piše, a rezultat je istorijski. 7,5

Pavlović: Osim jedne greške na sredini terena, savršena utakmica od početka do kraja koja je iz igre izbacila najvećeg strelca svetskog reprezentativnog fudbala. 9

Veljković: Zajedno sa Pavlovićem izbacio je iz igre Kristijana Ronalda, primljeni gol nije bio njegova krivica, sjajna partija pouzdanog štopera koju je nažalost skratila povreda. 8,5

Milenković:Sjajna partija na oba kraja terena i u odbrani i u napadu a broj šansi koje je stvorio Portugal bio je na istorijskom minimumu. 8,5

Gudelj: Bez obzira na to da li je na početku utakmice skrivio gol Portugala ili je bio žrtva sudijske kompenzacije za poništeni Ronaldov gol u Beogradu, igrač tog iskustva sebe ne sme da dovodi u ovakve situacije. Utakmica za zaborav. 5,5

Živković: Selektor mu je dao šansu da u najvažnijoj utakmici sezone reprezentacije Srbije obriše godine pogrešnih izbora koje su mu karijeru dovele na ivicu ambisa. Šansu je delimično iskoristio, Srbija je bila opasna po gol domaćina delom i zahvaljujući njegovoj epizodi na desnom krilu, ali je u drugom poluvremenu praktično nestao sa terena i selektor je morao da ga zameni. 6,5

Lukić: U tandemu sa Gudeljem a kasnije i bez njega zatvorio je sve prilaze golu Srbije i Portugal je stalno imao problem da dodje do šesnaesterca Srbije. 7,5

Milinković: Bez veće opasnosti po gol Portugala, ali sa ogromnim doprinosom u gradnji igre Srbije na sredini terena. 7,5

Kostić: Odlična partija koja je na levom krilu napada Srbije stvarala puno problema Konselu koji je većim delom utakmice teturao na ivici crvenog kartona. 7,5

Tadić: Strelac prvog gola i asistent kod drugog, sasvim dovoljno za čistu desetku za kapitena Srbije u istorijskoj pobedi u Lisabonu. 10

Vlahović: Nije imao sreće da već u prvom poluvremenu postigne gol, ali je sva nesreća na kraju pretvorena u sreću golom Mitrovića. Pritiskao je odbranu Portugala svih 90 minuta i pokazao da mu je mesto u najvišem rangu svetskog fudbala. 8,5

IZMENE:

Mitrović: Strelac koji svojim golovima piše istoriju srpskog fudbala. Prvu šansu nije iskoristio, ali mu je druga bila dovoljna za ulazak u večnost. Zašto je odlučio da ovakav vanserijski kvalitet zakopa u malom Fulamu ostaje možda i najveća misterija evropskog fudbala. 10

Spajić: Solidno je odmenio povredjenog Veljkovića i nije dozvolio nikakva iznenadjenja koja bi ga stavila u centar pažnje.

Radonjić: Nije napravio ništa specijalno ali je vrlo solidno krao vreme na kraju utakmice i sprečio Portugal da na bilo koji način ugrozi gol Srbije. 6,5

Jović: Bez ozbiljnijeg učinka za nekoliko minuta na terenu.

Selektor-Dragan Stojković: Apsolutni trijumf trenerske veštine u ključnoj utakmici zbog koje je i došao na mesto selektora. Formacija u prvom poluvremenu iznenadila je selektora Portugala i Srbija je već na poluvremenu trebala da vodi, ali je nesrećni gol na početku to sprečio. U drugom poluvremenu prebacio se na formaciju sa dva špica i sve ostalo je istorija. 10