Home Dođite na stadion OCENE: Partizan-Sparta 2:1. Zdjelar za desetku i raspucani Rikardo za pobedu nad izgubljenim timom Sparte…(VIDEO)

0
0

Popović: Potpuno nezaposlen u utakmici u kojoj je protivnik svoj prvi šut ka golu Partizana uputio u 70.minutu, a on praktično nije ni imao priliku da brani bilo šta. Nemoćan kod jedinog gola Sparte. Neocenjen

Miletić: Igrač koji je štoper, ali je silom prilika igrao većinu svog prvog mandata na poziciji desnog beka, večeras je bio na svom nivou. 7

Saničanin: Jedini gol Sparte primljen je nakon što je nadskočen nakon prekida i dozvolio da se servira lopta na peterac Popovića. Sve ostalo bilo je u domenu potpune nemoći napadača Sparte da naprave ozbiljnu akciju pred golom Partizana. 6

Vujačić: Uspeo je da neutrališe indisponirane napadače Sparte i kada je tako i nema ozbiljnijih kikseva, štoper zaslužuje prelaznu ocenu. 7

Urošević: Zamalo da na kraju i on dobije drugi žuti karton bez ikakve potrebe i upropasti sjajnu partiju koju je na poziciji levog beka odigrao večeras. 7

Zdjelar: Kada igrač bude najbolji zadnji vezni na omladinskom prvenstvu sveta, teško je nazvati iznenađenjem njegovu ključnu ulogu u ovom dvomeču. Načeo je Spartu tako što je oteo loptu i asistirao kao na tacni Rikardu za vodeći gol Partizana. Sve ostalo u odbrani odigrao je tako dobro da bez obzira na potpuno indisponiranog protivnika ocena može da bude isključivo čista desetka. 10

Jojić: Jedan potpuno bezopasan centaršut nakon kornera, razmagnetisana odbrana Sparte pretvorila je u šansu za gol koju potpuno usamljeni Rikardo nije propustio. Sve ostalo bilo je na uobičajenom nivou impotencije u igri. 6

Natko: Reprizirao je Zdjelarovu asistenciju iz prve utakmice i pružio veliku šansu Lazaru Markoviću sa utakmicu završi več početkom drugog poluvremena, koja nije iskorišćena. Plesao je kroz sluđenu odbranu Sparte koja je neretko sama sebi bila najveća opasnost. 7,5

Marković: Nije uspeo da iskoristi spektakularnu asistenciju Natka, pre toga nije bio u stanju da ozbiljnije zapreti, ali na kraju se računa činjenica da je sa njim na terenu, odbrana Sparte bila izgubljena i nemoćna, njegovom zaslugom ili krivicom protivnika, na kraju nije previše važno. 7

Menig: Imao je jedan ozbiljan beg u finišu, koji nije uspeo da pretvori u treći gol Partizana, sve ostalo je bilo u domenu odvlačenja pažnje odbrane Sparte od Rikarda koji je večeras bio čovek odluke. 7

Rikardo: Dvostruki strelac i čovek odluke na ovoj utakmici. Motivisan da nakon košmarne prve utakmice u Pragu, pokaže da nije isključivo igrač koji hara livadama Ling Long Super lige, večeras je kaznio nemoć protivničke odbrane i doneo Partizanu pobedu sa dva gola u ranoj fazi utakmice. Drugi žuti karton ostao je kao senka nad ovom sjajnom partijom i možda je i prestrogo dosuđen kao kamata za prethodne verbalne okršaje sa sudijom iz Bugarske koji večeras nije briljirao. 8,5

IZMENE

Jevtović: Bez ozbiljnijeg učinka tokom boravka na terenu. Igrao je bez ozbiljnijih grešaka.

Jović: Bez ozbiljnijeg učinka tokom boravka na terenu.

Terzić: Bez ozbiljnijeg učinka tokom boravka na terenu.

Holender: Bez ozbiljnijeg učinka tokom boravka na terenu.

Trener- Aleksandar Stanojević: Protivnik je na teren izašao potpuno izgubljen, da li zbog igre Partizana ili zbog katastrofalno loše trenutne forme tima, ostaće tajna nakon ove utakmice. Prerane izmene ključnih igrača po ko zna koji put su zakuvale već dobijenu utakmicu, da bi crveni karton Rikarda sve doveo do nivoa koji bi iole ozbiljniji tim kaznio mnogo skuplje od postizanja jednog gola i stvaranja još jedne šanse sa igračem više. Izmene u drugom poluvremenu dovele su do raspada u igri, a prvo poluvreme pokazuje koliko je tim Partizana bez Miljkovića najmanje 30 posto jači, nevezano za to ko pokriva poziciju desnog beka. 6,5