Home Košarka OCENE: Partizan-Panatinaikos 83:81. Panter u prvom i savršeni Egzum u drugom poluvremenu, zaustavili rasterećeni Panatinikos i sprečili antiklimas impresivne evroligaške sezone Partizana…(VIDEO)

0
0

Kevin Panter: Zaustavio u prvom poluvremenu kola koja su klizala u ubedljivi poraz, u drugom poluvremenu prestao da pogađa i postigao samo 4 poena, delimično pokvario impresivnu partiju iz prvog poluvremena.  8

Zek Ledej: Upisao devet poena, mučio se većim delom utakmice, ali na kraju pobeda sve pokriva. 7

Alen Smajlagić: Nakon impresivnih utakmica protiv Reala i Monaka, večeras je bio daleko ispod tog učinka i na kraji se povredio. Može bolje, ali daleko je važnije da njegova povreda nije ozbiljnije prirode. 6

Dante Egzum: Preuzeo palicu od Pantera u drugom poluvremenu i odigro savršenu utakmicu sa 6/6 šutem iz igre i zakucavanjem koje spada u vrh NBA lige. Uspeo da onda kada je najvažnije spase svoj tim od poraza koji bi pomutio impresivnu evroligašku sezonu Partizana. Igrač utakmice. 10

Džejms Naneli: Ušao u poslednji minut utakmice sa ukupno dva poena, a onda košmarnu utakmicu koju je odigrao okrenuo naglavačke i pogodio trojku za pobedu. Takav učinak teško je racionalno oceniti. 7

Matijas Lesor: Veče u kome nije briljirao, nije imao uobičajeni poenterski učinak, upisao 9 poena, dozvolio pregršt ofanzivnih skokova otpisanog tima Panatinaikosa, ali na kraju to niko neće pamtiti. Pobeda pokriva sve. Može to daleko bolje. 7

Jam Madar: Premalo vremena na terenu da bi bio ocenjen.

Aleksa Avramović: Još jedna impresivna utakmica i u napadu i u odbrani. Odigrao ključnu ulogu u stabilizovanju Partizana u prvom poluvremenu, odigrao sasvim pristojno u drugom poluvremenu. 9

Janis Papapetru: Jedna pogođena trojka za celu utakmicu donela bi prelaznu ocenu koju je dobio Naneli pod uslovom da je bila trojka za pobedu. Ovako, jako skromna partija za zaborav. 6

Trener: Željko Obradović. Uspeo da spase svoj tim od antiklimaksa na kraju impresivne evroligaške sezone u utakmici u kojoj je rasterećeni protivnik imao sreću kod svake odbijene lopte, jedno vreme pogađao sve i svašta i generalno bio na pragu dominantne pobede. Našao rešenje za šuterski nestanak Pantera u drugom poluvremenu, u finišu doktorski priveo utakmicu kraju. Malo neiskusniji trener večeras bi ovo izgubio sa 20 poena razlike. 10