Home Košarka OCENE. Partizan-Olimpijakos 90:75. Naneli sipao trojke, Egzum zaustavio preokret u trećoj četvrtini, Obradović zgromio lidera Evrolige za plasman u Top 8…(VIDEO)

0
0

Kevin Panter: Uklopio svoj individualni kvalitet u misiju istorijske pobede svog tima. Efikasan na šutu za tri poena, jedan od junaka ove utakmice sa 17 postignutih poena. 10

Zek Ledej: Skromni poenterski učinak nadoknadio borbenošću u odbrani gde je glavna misija bila zaustavljanje centra Olimpijakosa Muhameda Fola koji je posebno u prvom poluvremenu radio ispod koša Partizana šta je hteo. Ipak, u tandemu sa Lesorom uspeli su da povrate kontrolu pod košem Partizana što je ključno doprinelo pobedi Partizana. 7

Alen Smajlagić: Odlična epizoda u skromnoj minutaži na terenu kojom je doprineo da razlika protiv Olimpijakosa opstane nevezano za petorku koja igra na terenu. 7

Dante Egzum: Peti pik na draftu NBA lige pokazao je da njegov talenat nema granica i večeras je praktično sam odbio nalet lidera Evrolige u trećoj četvrtini. Brutalna zakucavanja dostojna NBA lige, odbrana i iznuđivanje ofanzivnih faulova, sve je to deo simultanke kojom je Partizan preživeo nalet u trećoj četvrtini koji je pretio da ugrozi Partizanovu pobedu. Igrač utakmice. 10

Džejms Naneli: Igrač koji je svojim trojkama ubijao u pojam igrače Olimpijakosa koji većim delom ove utakmice nisu mogli da pogode trojku. Impresivna partija jednog od petorice dvocifrenih igrača Partizana na ovoj utakmici. 10

Matijas Lesor: Mučio se da izdaje na kraj sa Folom ali je na kraju ponovo bio jedan od ključnih faktora u igri Partizana pod košem. Njegovih 12 postignutih poena samo su vrh ledenog brega njegovog učinka na ovoj utakmici. 10

Jam Madar: Solidna partija izraelskog plejmejkera koji je posebno u prvom poluvremenu pomogao da se stvori prednost koja posle toga nije ispustena. Može to i bolje ali i ovoliko je bilo dovoljno za pobedu. 7

Uroš Trifunović: Premalo vremena na terenu da bi bio ocenjen.

Aleksa Avramović: Na papiru svega 2 poena, u praksi ekstremno bitna epizoda posebno u odbrani. 7

Janis Papapetru: Na momente izluđujuće nelogičan u napadu, ali na kraju svih krajeva odigrao impresivno protiv svog bivšeg kluba. Postigao 10 poena i odradio svoj deo posla da ova pobeda bude moguća. 8

Trener: Željko Obradović. Najuspešniji trener u istoriji Evropskog kontinenta potvrdio je da veliki budžet najvećih Evropskih klubova koje je vodio sekundarni faktor u osvajanju njegovih 9 Evropskih titula. Večeras je pojeo zamenu na klupi Olimpijakosa, i davio lidera Evrolige od početka do kraja, do ubedljive pobede. 10