Home Dođite na stadion OCENE: Crvena zvezda-Rendžers 2:1. Ohi tragičar Zvezdine eliminacije, srećni Pavkov ostao bez sreće…(VIDEO)

0
0

Borjan:  Dragović ga je prevario svojim uklizavanje kod odlučujućeg gola Rendžersa. Osim toga nije imao priliku da previše puta reaguje, pošto su napadači Rendžersa ili promašivali ili grešili u poslednjem pasu. 6

Pićini: Doveden zbog ovakvih utakmica, odigrao možda i najbolju utakmicu od dolaska u Crvenu zvezdu, ali na kraju je ispao tragičar pošto je igrač koga je on čuvao iskoristio njegove probleme sa zadnjom ložom i postigao gol odluke. Mogao je u finišu prvog poluvremena da se proslavi, ali šut desnog beka levom nogom jako teško postaje gol, tako da je sjajni golman Rendžersa uspeo da odbrani. 6,5

Eraković: Ultraofanzivna formacija njegovog tima ostavila ga je na vetrometini, na kraju je jedna kontra bila dovoljna da sve reši, ali on večeras nije bio problem odbrane Crvene zvezde. 7

Dragović:Možda i najslabija utakmica u dresu Crvene zvezde. Udarac u dalji ugao Borjana koji bi vrlo verovatno išao pored gola, on je svojim startom skrenuo u gol. Ogromna količine nervoze izbijala je iz njega i neki malo osetljiviji sudija vrlo lako bi mu dao crveni karton zbog potpuno nepotrebne žute minute u drugom poluvremenu. 5

Rodić: Zvezdina ofanziva većim delom utakmice nije išla preko njegove leve strane, dok su napadi gostiju uglavnom išli kroz sredinu. Bez ozbiljnijeg učinka vrednog spomena. 6

Sanogo: Bez ozbiljnijih grešaka i bez protivničkih igrača smeštenih u Urgentni centar, što je ozbiljan, civilizacijski napredak. 7

Kanga: Asistirao kod prvog gola, nakon njegovog šuta, odbitak je bilo teže promašiti nego ubaciti u gol, ali to je Ben ipak uspeo da promaši. Agilan i opasan po gol Rendžersa od početka do kraja utakmice. 7,5

Ivanić: Iskoristio je poklon odbrane Rendžersa koja ga je ostavila samog kao duha u srcu svog šesnaesterca i doveo je svoj tim do ranog vođstva. Propustio nakon toga šansu da svom timu donese prolaz dalje, pošto bi Rendžers teško preživeo drugi gol u prvih 15 minuta utakmice. Mogao je da se proslavi večeras, ali nije. 7

Katai: Njegov promašeni penal iz prve utakmice učinio je ovaj revanš nemogućom misijom, ali je večeras bio pokretačka sila iza ofanzive svog tima, koja nije krunisana dovoljno ubedljivom pobedom, ali to večeras nije njegova krivica. 7,5

Pavkov: Čovek koga je sreća na evropskim utakmicama očigledno napustila i koji je večeras sredinom prvog poluvremena  promašio šansu za 2:0 koja je na kraju koštala eliminacije. 6

Ohi: Apsolutni tragičar ovog dvomeča. Promašio je izgledne šanse u obe utakmice i večeras je propustio poslednju šansu da svoj tim vrati u ovaj dvomeč, kada je dosta nerezonski asistirao nikome, umesto da makar pokuša da postigne gol. 5

IZMENE

Ben: Promašio nemoguće, nakon srećnog odbitka koju mu je podario šansu da loptu ubaci u prazan gol. Na kraju iskoristio penal za Pirovu pobedu svog tima. Korisniji od Ohija na ovoj utakmici, ali ne previše. 6

Gajić: Promašio šansu da glavom sa peterca postigne gol nakon sjajne asistencije Kataija. Sve ostalo na ovoj utakmici nije bilo vredno spomena. 6

Motika: Milionsko pojačanje iz zimskog prelaznog roka ponovo je odigralo potpuno nebitnu ulogu sa klupe, u periodu utakmice kada je sve bilo odlučeno. Ima se, može se. Zato možda večeras i nije bilo sreće. 5

TRENER-Dejan Stanković: Igrao hazarderski ofanzivno i bio nadomak toga da mu se to isplati. Trener ne daje golove, niti je mogao da umesto svojih igrača ubacuje lopte u mrežu, ali je svojom postavkom igre nadigrao Rendžers i svom timu dao šansu da prođe dalje. To što šanse nisu iskorišćene, nije bilo do njega. 8