Home Dođite na stadion OCENE: Crvena zvezda-Partizan 2:0. Popović sprečio katastrofu, Stanojević izmenama na poluvremenu sprečio neizvesnost…(VIDEO)

0
0

Popović: Da li je mogao da jače odbije loptu kod prvog gola, pitanje je naknadne pameti i deluje da je uradio šta je mogao. Drugi gol je bio neuhvatljiv zbog toga što je šut Kataija skrenuo Saničanin i to se generalno ne brani. Sa svoje dve intervencije u drugom poluvremenu sprečio je brodolom Partizana u ovoj utakmici. 7

Miletić: Oba gola pala su po njegovoj strani, ali ni jedan nije bio njegova krivica, kao što nije on sebe stavio da igra desnog beka, već trener koji je odlučio da sa ovim uglavnom neuspelim eksperimentom pokuša u večitom derbiju. Zamenjen na poluvremenu, iako je bilo jasno da problem u ovoj utakmici jeste igra Vujačića, a da bekovi generalno nisu bili najveći problem odbrane Partizana na ovoj utakmici. 6

Vujačić: Tragičar odbrane Partizana na ovoj utakmici, nadskočen od znatno nižeg Kataija kod prvog gola, nije uspeo da spreči centaršut igrača koga je trebao da čuva Jojić kod drugog gola. Partizan je bio blizu katastrofe na ovoj utakmici i ogroman deo tih problema odbrane išao je kroz štoperski tandem Partizana. 5

Saničanin: Nije čuvao Ohija koji je kao se na korzu ušetao u gol nakon odbitka Popovića. Jedva nešto bolji od Vujačića, koji je danas bio katastrofalan. 5,5

Urošević: Ništa specijalno u napadu, niti je bilo šta opasno išlo ka golu Partizana preko njegove strane. 6

Zdjelar: Borio se da poveže svoj umorni tim, koji je trener katastrofalno izmešao i na kraju je dobio drugi žuti karton, kao potvrdu nemoći na ovoj utakmici. Nije uspeo da ozbiljnije izbaci loptu nakon oštrog centaršuts Srnića kod drugog gola, ali realno to nije bilo nimalo lako izvesti. Igrač koji nosi Partizan na leđima tokom cele sezone, očigledno je sagoreo u drugoj teškoj utakmici u četiri dana. 6,5

Jojić: Glavna zvezda svih Partizanovih poraza u derbiju i glavni faktor Zvezdine nepobedivosti u derbijima od kako je oteran Savo Milošević i doveden Aleksandar Stanojević. Pustio je Srnića da iz auta primi loptu kao na treningu u petarac, i Partizan je pao u zaostatak od dva gola koji je u derbijima generalno jako teško nadoknadiv. Beskrajni besmisleni korneri nakon kojih nije bilo ničega opasnog po Borjana se podrazumevaju. 5

Jović: Zašto je uopšte počeo utakmicu, šta je radio tokom utakmice i zašto je odigrao praktično do kraja, zna samo Stanojević i onaj ko mu je izdiktirao sastav Partizana noć uoči večitog derbija. Potpuna antiteza fudbala i neverovatna sposobnost da se napadač potpuno sakrije od lopte punih 90 minuta. 5

Natko: Nije imao prostora da se previše razmahne u prvom poluvremenu, ali generalno nije imao sa kim. Za svaki slučaj, kako ne bi slučajno postigao gol i vratio Partizan u igru, izveden je na poluvremenu i umesto njega uveden Jevtović kao defanzivni vezni za čuvanje poraza. 6,5

Menig: Imao je stopostotnu šansu za vođstvo Partizana koju je upropastio šutem pravo u Borjana. Zamenjen na poluvremenu, kako mu se neka slična šansa ne bi ponovila, dok je potpuno nevidljivi Jović ostao na terenu do kraja. Pametnom dosta. 6,5

Rikardo: Dobro čuvan od odbrane Zvezde, nije se previše video na ovoj utakmici. Umesto da čeka šansu za gol do kraja u tandemu sa Milovanovićem, izveden iz igre kako planirani poraz Partizana u finišu ne bi bio doveden u pitanje. 6

IZMENE

Jevtović: Uveden da kao treći zadnji vezni u timu juri zaostatak od dva gola na poluvremenu. Takvu misiju teško bi obavio i Kazemiro. 6

Marković: Nije uneo ništa bolje u igru od Meniga, ali ako ćemo realno, nije ni trebao da igra u tandemu da Jovićem, tako da su ga defanzivci Zvezde potpuno zatvorili, pošto Jović danas nije ni došao na utakmicu. 6

Živković: Ozbiljan kiks u šesnaestercu koji je Ivanić mogao lako da pretvori u treći gol Zvezde jedini je vredan spomena na današnjoj utakmici. Ništa specijalno nije doneo ulaskom umesto Miletića. 5,5

Holender i Milovanović nisu igrali dovoljno vremena za bilo kakav ozbiljniji učinak.

TRENER-Aleksandar Stanojević: Poklonio je još jedan derbi grogiranoj Crvenoj zvezdi koja je večeras mogla da bude izbačena iz trke za šampiona. Sabotersko vođenje utakmice, držanje izgubljenog Jovića, izmene na poluvremenu koje se nikako ne mogu logično povezati sa pozicijom tima koji gubi sa dva gola razlike. Obavljen zadatak, učitelj Bata Đora mora biti jako ponosan na svog učenika.Kao i onaj ko redovno preko Bata Đore, dan uoči derbija šalje naloge. Čista SNS desetka!