Home Fudbal OCENE: Crvena zvezda-Lajpcig 1:2. Glazer sprečio brodolom, tragični Rodić i nesuđeni heroj Olajinka…(VIDEO)
0

0
0

Glazer: Ponovo spasao svoj tim istorijskog brodoloma, branio moguće i nemoguće. 10

Mijailović: Dobio žuti karton u ranoj fazi utakmice, zamenjen na poluvremenu. To što kao zadnji vezni u poznim igračkim godinama uči igranje na desnom beku, nije njegova krivica. 5

Điga: Malo koncentrisaniji napadač od očajnog Opende, večeras bi se proslavio pored njega. Očajno slab učinak milionskog pojačanja odbrane Crvene zvezde. 5

Dragović: Spasao što se moglo spasiti. Blokirao nekoliko izglednih udaraca, pored Glazera danas bio glavni faktor zbog koga je Zvezda danas izgubila minimalno, a ne katastrofalno. 7

Rodić: Ne zna se šta je tragičnije, večerašnja igra puna katastrofalnih kikseva ili činjenica da umesto njega na poziciju levog beka nema ko da uđe. Spasao ga Glazer u prvom poluvremenu, kod drugog gola nije mogao. Zreo za prekid igranja fudbala iz humanitarnih razloga. 5

Hvang: I večeras ocena je identična broju plaćenih miliona evra za njegovo obeštećenje. Najveći promašaj prelaznog roka i večeras je bio nulti faktor igre Crvene zvezde. 5

Kanga: Njegov ulazni centaršut iznudio je autogol, sve ostalo je bilo manje ili više uklopljeno u opšte sivilo igre Crvene zvezde. 6

Ivanić: Nije iskoristio kiks golmana Lajpciga u prvom poluvremenu, sve ostalo na nivou ispod svake kritike. 5

Lučić: Trener više veruje u njega, nego što on veruje sam u sebe. Veliko ništa. 5

Bukari: Jedina realna šansa koju je imao bila je ofsajd, ali je ipak nije iskoristio. Očigledan pad forme u odnosu na početak sezone. 5

Kraso:  Nema dokaza da je uopšte bio na utakmici, osim dobijenog žutog kartona. 5

IZMENE

Olajinka: Uneo agilnost u napadu, propustio obe šanse da svom timu donese nezasluženi remi. 7

Nedeljković: Daleko bolji od Mijailovića, nije se izgubio u utakmici u kojoj su se daleko iskusniji od njega potpuno izgubili. 7

Endijaj: Najskuplji napadač u istoriji srpskog fudbala večeras je spavao u ofsajdu praktično bez prekida tokom celog drugog poluvremena. Ocena takođe odgovara broju plaćenih miliona evra za obeštećenje. Tiha jeza. 5

Katai i Mijatović: Premalo vremena na terenu za ocenu.

Trener-Barak Bahar: Potpuno promašio startnu postavku, Lučić posebno veliki promašaj, tek u drugom poluvremenu uspeo da izmenama vrati svoj posrnuli tim u igru. Koliko je do njega, koliko je do onih koji su dovodili pojačanja, poznato je svima, tako da je njegova odgovornost u najmanju ruku deljiva sa tri. Ostala dvojica, gledali su utakmicu zajedno iz centralne lože i očigledno imaju nameru da ga pretvore u žrtvenog jarca. 6