Home Fudbal OCENE: Crna Gora-Srbija 0:2. Sramna formacija Srbije u prvom poluvremenu, čudesni Vlahović spasao pobedu u Podgorici…(VIDEO)
0

0
0

Vanja Milinković Savić: Jedini realni kiks na utakmici najverovatnije bi VAR protumačio kao faul nad njim, a odbrana Jovetićeve bombe obezbedila mu je prelaznu ocenu. 7

Nikola Milenković: Besprekoran u odbrani, bez ozbiljnijih grešaka vrednih spomena, partija na nivou elitnog štopera iz liga Petice. 7

Nemanja Gudelj: Crna Gora nije Portugal, tako da ni težina zadatka kvarenja igre protivnika nije bila preveliki problem za igrača Sevilje. Solidna partija. 7

Strahinja Pavlović: Robusni štoper odradio je sve poslove pozadi, ali stigao da i te kako napravi nezanemarljiv broj izleta u napad. Budućnost reprezentacije Srbije i evropskog fudbala na poziciji štopera. 8

Filip Đuričić: U novom Fudbalskom savezu Srbije, sasvim je prirodno da igrač koji nema druge vidljive prednosti osim činjenice da je kumić generalnog sekretara FSS, zauzme mesto jednog Dušana Vlahovića u startnoj postavci Srbije. Spašen daljeg blamiranja izmenom na poluvremenu. 5

Ivan Ilić: Da se danas igrao američki fudbal, njegovi nekontrolisani šutevi preko gola doneli bi makar šest poena. Ovako, pošto se igrao fudbal, odigrao ispod svake kritike. Medijski spinovi i stranačka medijska promocija, ne mogu da zamene učinak na terenu. 5

Filip Mladenović: Koristan na poziciji levog beka, asistent kod gola Vlahovića, odlično odmenio Filipa Kostića. Besprekorna partija. 8

Sergej Milinković Savić: Pomalo izgubljen u vašarskoj formaciji koja je izvedena na teren u prvom poluvremenu. U drugom poluvremenu je pomalo počeo da liči na sebe. 6

Marko Grujić: Bez ozbiljnijeg učinka u napadu, svoj deo posla kvarenja igre protivnika obavio po istom obrascu kao Nemanja Gudelj. Onoliko posla koliko mu je napravio skromni vezni red Crne Gore, rešio je bez problema.

Dušan Tadić: Identično pogubljen u prvom poluvremenu kao i Sergej, u drugom poluvremenu nije bio akter ničega bitnog u napadu Srbije. Loša partija svakako posledica vašarske formacije koja je izvedena u prvom poluvremenu. 6

Aleksandar Mitrović: Igrao sam protiv svih u prvom poluvremenu i stvorio jedinu šansu Srbije, u drugom poluvremenu prodisao mnogo bolje nakon ulaska Dušana Vlahovića. 7

IZMENE SA DOVOLJNO ODIGRANIH MINUTA ZA OCENU

Dušan Vlahović: Činjenica da je kao centarfor Juventusa morao da ustupi mesto u timu kumiću generalnog sekretara FSS govori sve što treba da znate o srpskom fudbalu. Golovi odluke su ono što se očekuje od njega, status igrača utakmice logična posledica. 9

Andrija Živković: Odigrao na svom nivou, uneo ozbiljnu živost u napad Srbije, što nakon katastrofalne partije Filipa Đuričića nije ni bilo preteško. 7

Saša Lukić: Solidno sa klupe, asistirao za drugi gol Vlahovića, dovoljno za prelaznu ocenu. 7

Selektor-Dragan Stojković: Ispunio sve muzičke želje svih crveno belih FSS frakcija, u drugom poluvremenu ga spasavali igrači Partizana koje je sramotno ostavio na klupi. Troši stečene kredite matematičkom progresijom. 5