Home Košarka Novi Jokićev tripl dabl za ubedljivu pobedu lidera Zapada nad Golden stejtom, Dilon Bruks izazvao tuču u Klivlendu…(VIDEO)
0

0
0

Denver je upisao ubedljivu pobedu nad Golden stejtom rezultatom 134:117 uz još jednu poruku ostatku NBA lige da se ovaj tim ne šali i da predstavlja apsolutnog lidera Zapada. Nikola Jokić je ponovo upisao tripl dabl sa 22 poena, 14 skokova i 16 asistencija, dok je glavna zvezda ove večeri bio raspucani Džamal Marej sa 33 poena, 5 skokova i 8 asistencija. Aktuelni NBA šampioni samo su bleda senka tima koji je dominirao prošle sezone, imali su prednost tokom prvog poluvremena, ali je serija Jokićevih brutalnih poentiranja uz faul pod košem protiv Kevona Lunija, u samom finišu prvog poluvremena potpuno istopila tu prednost Golden stejta. Drugo poluvreme bilo je brutalna dominacija i sada Denver ima četiri pobede više od drugoplasiranog Memfisa koji je večeras poražen u Klivlendu rezultatom 128:113, a glavni događaj nije bila samo utakmica, nego pre svega nesportski gest Dilona Bruksa, koji je potpuno neizazvan udario rukom u međunožje glavni zvezdu Klivlenda Donovana Mičela, nakon čega je zamalo došlo do opšte tuče. Nakon što se sve smirilo, oba igrača su izbačena, ali će svakako Dilon Bruks biti teže kažnjen pošto njegova agresija tokom igre prerasta u ogoljeno nasilje i neku vrstu košarkaškog huliganizma, koji nikome više nije simpatičan.

Luka Dončić se ponovo povredio prilikom nezgodnog pada i napustio je utakmicu u kojoj je Dalas u trećoj četvrtini ubedljivo vodio protiv posrnulog tima Nju Orleansa koji se bez Zajona Vilijamsona potpuno raspada i večeras je uprkos pokušaju da u samom finišu ,,zakuva’” ovu utakmicu, upisao deseti uzastopni poraz rezultatom 111:106. Lejkerse su u velikoj drami preživeli Indijanu i upisali pobedu rezultatom 112:111 pošto je šut za pobedu Badija Hilda uz puno sreće iskočio iz koša u poslednjoj sekundi. Utakmicu je obeležio povratak Tajrisa Halibartona nakon pauze zbog povrede, a večeras je dobio i prvi All Star poziv kao jedan od rezervnih igrača Istoka. Njujork je u dramatičnoj završnici upisao pobedu nad Majamijem rezultatom 106:104, Čikago je ubedljivo savladao Šarlot rezultatom 114:98, dok je Milvoki preživeo šut za pobedu Kavaja Lenarda i na kraju upisao pobedu nad Klipersima rezultatom 106:105 uz monstruoznu partiju Janisa Adetokumba koji je večeras upisao čak 54 poena i 19 skokova.