Home Košarka MVP Jokić se igrao sa Sakramentom, Bogdan upisao 15 poena u porazu Atlante od Lejkersa…(VIDEO)
0

0
0

Denver je pobedio Sakramento  rezultatom 121:111 uz impresivnu partiju Nikole Jokića koji je u prvoj četvrtini brutalno kaznio odluku trenera Sakramenta da mu u startnoj petorci suprotstavi nedoraslog rezervistu Demijana Džonsa, i ispostavilo se da je razlika do 12 poena stvorena u tom periodu igre, na kraju bila presudna za konačni ishod ovog meča. Ostale tri četvrtine bile su potpuni egal, dve je minimalno dobio Sakramento, ali je eksperiment sa početka utakmice u kome igrač koji jedva može da bude rezerva pokušava da zaustavi najboljeg igrača NBA završio potpunom dominacijom Jokića, koji je večeras upisao 33 poena, 10 skokova i 7 asistencija. Eksperiment je nakratko ponovljen u trećoj četvrtini, ponovo je na minus četiri uveden Demijan Džons, Nikola ga je za dva i po minuta razneo u paramparčad i ponovo podigao razliku na dvocifrenu, tako da je utakmica bila praktično odlučena. Dieron Foks ponovo je igrao All Star košarku, upisao treću utakmicu zaredom 30 poena, ali zaista deluje nemoguće igrati i protiv protivnika i protiv gotovo opsesivne potrebe da se potpuno nedorasli igrači potpuno nerezonski guraju u tim, čak i po cenu poraza, tako da je pored nesrećnog Džonsa, očajni ruki  Devion Mičel ponovo imao košmarnih 3/12 šut iz igre i poraz je bio neizbežan.

Bogdan Bogdanović upisao je 15 poena u ubedljivom porazu svog tima od Lejkersa rezultatom 134:118. Uprkos na papiru solidnoj statistici, koeficijent korisnosti bio mu je čak minus 25, što je pre svega generisano nemogućnošću da se zaustavi protivnik u odbrani, a nakon još četvrte vezane  pobede Lejkersa, deluje da su konačno našli pravo mesto za Rasela Vestbruka, koji je i večeras igrao odlično i korisno, na ivici tripl dabl učinka, sa koeficijentom korisnosti od plus 22.

U ostalim utakmicama večeri, Filaldefija je pobedila oslabljeni San Antonio rezultatom 119:100, Milvoki je rutinski pobedio Bruklin rezultatom 121:109, dok je Toronto iznenadio Jutu i ubedljivo pobedio rezultatom 122:108. Čikago je uspeo da pobedi Vašington rezultatom 130:122, dok je Dalas očekivano ubedljivo pobedio poslednji tim Zapada Hjuston, rezultatom 130:106. Minesota je demolirala Oklahomu rezultatom 135:105, dok je rasulo Portlanda nastavljeno i večeras, porazom od Klivlenda rezultatom 114:101.