Home Košarka Milvoki stradao od najveće mine prve runde plej ofa, Majami ide u polufinale Istoka na sudar sa Njujorkom, Foks bez kažiprsta stao u finišu protiv Golden stejta…(VIDEO)
0

0
0

Majami je potvrdio status najveće mine prve runde plej ofa i u pravom trileru, nakon produžetka upisao odlučujuću pobedu nad Milvokijem rezultatom 128:126 i postao prvi tim nakon 11 godina koji je sa osmog mesta eliminisao prvi tim u plej ofu. Milvoki je poslednje dve utakmice izgubio sa Janisom u timu, propala je sezona u kojoj su u regularnom delu bili najbolji tim NBA lige, a veliki broj povreda Majamija stvorio je nerealno nisko mesto na tabeli Istoka koje se pokazalo kroz neku vrstu finala pre finala u prvoj rundi plej ofa. Džimi Batler je pogodio nemoguć šut za produžetak, ponovo je puštao kišu i upisao 42 poena, dok je monstruozni dabl dabl Janisa sa 38 poena i 20 skokova, bio dovoljan samo za časni oproštaj od sezone u kojoj je svoj tim vodio do ubedljivog prvog mesta po broju pobeda u regularnom delu sezone. U polufinale Istoka takođe je večeras otišao tim Njujorka, koji doduše nije bio po plasmanu toliko veliki autsajder u odnosu na super tim Klivlenda, ali svakako niko nije sanjao da će Niksi u pet utakmica eliminisati Kavalirse. Večerašnja pobeda u gostima bila je ubedljiva, konačan rezultat bio je 106:95, a ova serija izrodila je Džejlena Bransona u heroja Njujorka koji sada ima sasvim realnu šansu za istorijski plasman u finale Istoka.

Golden stejt upisao je novu tesnu pobedu nad Sakramentom rezultatom 123:116 pre svega zahvaljujući povredi kažiprsta Dierona Foksa, kome je napukla kost u prethodnoj utakmici, on pokušao da igra i krenuo sjajno u prvom poluvremenu, ali kako je vreme odmicalo, povreda je smetala sve više i više, do tačke da niti je mogao da pogađa, niti da vodi loptu, što je na kraju prelomilo ovu utakmicu. Kingsi su pogodili 8 trojki u prvoj četvrtini i postavili rekord franšize, da bi igra velikih brojeva brutalno udarila Sakramento u ostatku utakmice, tako da su do kraja utakmice pogodili ukupno dve trojke. Činjenica da su sa povređeni. Foksom i nepostojećim šutem za tri poena u tri četvrtine, Kingsi bili u igri do poslednjeg minuta, govori da Golden stejt nije nimalo nepobediv i da ova serija ne mora nužno biti gotova nakon večerašnje utakmice. Memfis je u drugom paru plej ofa Zapada, ubedljivo pobedio Lejkerse rezultatom 116:99 i vratio seriju na podnošljivi minus od 3:2, uz napomenu da se sledeća utakmica igra u Los Anđelesu.