Home Košarka Marej spaljivao u prvom, Jokić u drugom poluvremenu, velika timska pobeda Denvera za istorijski nedostižnu prednost nad Lejkersima…(VIDEO)
0

0
0

Denver je upisao odlučujuću treću pobedu u seriji rezultatom 119:108 i došao do istorijski nedostižne prednosti nad Lejkersima nakon treće pobede i vođstva 3:0 koje u prethodnih 149 plej of serija niko nije uspeo da nadoknadi. Nikola Jokić odigrao je najgore prvo poluvreme sezone, završio sa svega 5 poena, uz očajne procente šuta, ali je Denver završio poluvreme sa vođstvom od tri poena razlike pre svega zahvaljujući Džamalu Mareju koji je upisao 30 poena samo u prve dve četvrtine. U drugom poluvremenu, Džamal Marej je postigao samo sedam poena, ali se u četvrtoj četvrtini zapalio Nikola Jokić i dokusurio Lejkerse koji za ovak0 dubok tim Denvera jednostavno nisu imali rešenje. Marej je završio meč sa 37 poena, 7 skokova i 6 asistencija, Jokić je najgoru utakmicu sezone uspeo da okrene u pristojan učinak sa 24 poena, 6 skokova i 8 asistencija. Ono što se u ovoj fazi istorijske sezone Denvera vidi, a moglo se naslutiti već duže vreme, to je činjenica da Jokić neprimetno postaje srpski Bil Rasel, igrač i trener na terenu, tako da je Majk Meloun konstatovao da je sve akcije u finišu ove utakmice zvao Nikola Jokić, a ne on, što govori sasvim dovoljno o natprirodnoj košarkaškoj inteligenciji glavne zvezde Denvera. Posebni kuriozitet ove utakmice, pored dominacije Denvera, bila je povreda sudije Fostera, koga je ramenom nehotice udario Lebron Džejms i to u trenutku dok je imao pištaljku u ustima, tako da je prvi put viđena krvava povreda usne jednog NBA sudije. Denver sada vodi 3:0 i ide ka čišćenju Lejkersa u Finalu Zapada, prva meč lopta je u ponedeljak u Los Anđelesu.