Home Košarka Majami pobedio u Njujorku, Stef Kari eksplodirao sa 50 poena za kraj sezone iz snova Sakramenta…(VIDEO)
Majami pobedio u Njujorku, Stef Kari eksplodirao sa 50 poena  za kraj sezone iz snova Sakramenta…(VIDEO)
0

0
0

Majami je nastavio sa pohodom na vrh Istoka sa osmog mesta iz plej in zone, tako da du nakon eliminacije lidera Istoka Milvokija, večeras preuzeli prednost domaćeg terena od Njujorka pobedom rezultatom 108:101. Njujork je igrao bez Džulijusa Rendla, koji je na kraju bio taj deo koji je nedostajao Njujorkul posebno u finišu, a ono što možda ovu seriju okrene u drugom pravcu jeste povreda skočnog zgloba Džimija Batlera koji vrlo verovatno neće moći da igra najmanje u sledećoj utakmici ove serije. Biće ovo uzbudljiva serija, koja je daleko od gotove, a očigledno će povrede igrati vrlo važnu ulogu kod konačnog ishoda. Golden stejt je preživeo Sakramento i upisao ubedljivu pobedu rezultatom 120:100 u sedmoj utakmici plej of serije, na poluvremenu su Kingsi vodili, delovalo je da će ovo biti još jedan triler do poslednje lopte, ali se u trećoj četvrtini desio neviđeni raspad Domantasa Sabonisa, koji je večeras potpuno ponižen od Kevona Lunija koji je inicirao nestvarnu seriju ofanzivnih skokova u kojoj je za sedam minuta treće četvrtine Golden stejt imao čak 13 ofanzivnih skokova! Luni je utakmicu završio sa 21 skokom i postao prvi igrač u istoriji koji je u jednoj plej of seriji imao tri utakmice sa preko 20 skokova, što samo govori o stepenu rasula u igri trostrukog All Star igrača Sabonisa, koji je možda i glavni razlog što ovu seriju Kingsi nisu proveli kraju daleko ranije i što su uopšte došli do tačke da igraju sedmu utakmicu. Dieron Foks odigrao je treću vezanu utakmicu sa slomljenim kažiprstom i večeras je odigrao možda i jedinu utakmicu ispod svog nivoa sa 16 poena, uz 3 skoka i 6 asistencija, a nakon treće četvrtine u kojoj je Luni uništio Sabonisa, Stef Kari je eksplodirao u nastavku i došao do rekorda svog vremena u sedmoj utakmici plej ofa sa čak 50 postignutih poena. Kingsi su imali šut za pobedu u četvrtoj utakmici, bili su nadomak pobede u 0voj plej of seriji, ali je na kraju ipak iskustvo presudilo protiv mladog tima koji realno nije imao oba All Star igrača u normalnoj formi, za razliku od Golden stejta koji je imao čak četiri All Star igrača koja su svaki na svoj način dali doprinos ovom plasmanu u polufinale Zapada.