Home Košarka Majami nastavio put od poslednjeg mesta u plej ofu do vrha Istoka, Lejkersi demolirali indisponirani Golden stejt…(VIDEO)

0
0

Pohod sa dna plej ina do vrha Istoka, tako se ukratko može opisati sezona Majamija koji je nakon povratka Džimija Batlera prilično lako izašao na kraju sa Njujorkom i upisao rutinsku pobedu rezultatom 105:86. Prilično neubedljiva pobeda Njujorka u prethodnoj utakmici u kojoj nije igrao Batler, posejala je seme sumnje u šanse Niksa u ovoj seriji, a ova utakmica samo je dodatno potvrdila očiglednu krizu igre u kojoj su dva najbolja igrača Njujorka Branson i Rendl večeras ukupno šutirali 0/10 za tri poena. Majami je ovom pobedom došao do vođstva od 2:1 u seriji i zadržao je prednost domaćeg terena koju je preuzeo pobedom u prvoj utakmici ove serije u Njujorku.

Lejkersi su po istom obrascu preuzeli vođstvo u seriji nad indisponiranim Golden stejtom, nakon ubedljivog trijumfa rezultatom 127:97. U samom finišu prvog poluvremena Golden stejt je dozvolio da se egal prvo poluvreme u kome su u jednom teenutku vodili sa 11 poena razlike, okrene u minus 11 na poluvremenu Drugo poluvreme donelo je potpuni brodolom aktuelnih NBA šampiona koji nisu iskoristili očajno prvo poluvreme Lebrona Džejmsa koji je prvu četvrtinu završio bez upućenog šuta na koš, bez postignutih poena, ali je na kraju proradio, upisao 21 poen, uz po 8 skokova i asistencija. Poput Majamija, Lejkersi su pobedom u prvoj utakmici preuzeli prednost domaćeg terena i ovom večerašnjom pobedom su tu posrednost odbranili i sada vode sa 2:1 u ovoj plej of seriji u kojoj timovi jako osciliraju u igri i smenjuju se u ubedljivim pobedama.