Home Košarka Ko se boji Lebrona još? Sjajni Jokić rutinski razmontirao nemoćne Lejkerse…(VIDEO)
0

0
0

Denver je rutinski dobio Lejkerse rezultatom 110:99 u utakmici koja je bila potpuni egal do poluvremena, ali je u drugom poluvremenu Nikola Jokić vodio svoj tim do ubedljivog vođstva i na kraju rutinske pobede. Jokić je upisao 31 poen, 13 skokova, 9 asistencija i čak 4 ukradene lopte, uz sijaset senzacionalnih poteza koji su bili na ivici košarkaškog apsurda. Oba tima su šutirala prilično loše za tri poena, ali je glavni problem Lejkersa na ovoj utakmici bio Lebron Džejms sa čak 8 izgubljenih lopti, uz za njega skromnih 19 poena, dok su samo još dva igrača u timu Lejkersa bila dvocifrena i ovaj poraz bio je neminovan. Rasel Vestbruk nije igrao za Lejkerse, Porter Džunior nije igrao za Denver, ali su se ti hendikepi više osetili u vremešnom timu Lejkersa, nego u daleko dubljem i energičnijem timu Denvera. Lejkersi su vezali četiri poraza na početku ove sezone, dok je Denver upisao treću pobedu u prvih pet utakmica.

Nikola Jović debitovao je u garbage time vremenu u utakmici sa Portlandom koju je Majami ubedljivo dobio rezultatom  119:98, i upisao je po dva poena i skoka za nešto više od 13 minuta provedenih na terenu. Mali korak za Majami, ali možda veliki početak za srpsku košarku, pokazaće vreme. Juta je nastavila sa senzacionalno dobrim startom sezone i upisala je četvrtu pobedu u prvih pet utakmica, ovoga puta savladan je Hjuston rezultatom 109:101. Minesota je pobedila San Antonio rezultatom 134:122, Klivlend je naneo peti vezani poraz ove sezone ekipi Orlanda i upisao pobedu rezultatom 103:92, dok je Atlanta bez povređenog Bogdana Bogdanovića u tesnoj završnici savladala Detroit rezultatom 118:113. Njujorka je tek nakon produžetka uspeo da slomi desetkovani tim Šarlota koji je večeras igrao bez tri startera, ali je skupo prodao kožu i nakon velike borbe izgubio rezultatom 134:131. Agonija Filadelfije na početku ove sezone nastavljena je porazom od Toronta rezultatom 119:109, Milkovimje rutinski dobio Bruklin rezultatom 110:99, dok je Čikago preživao baražnu vatru Badija Hilda koji je večeras šutirao 7/12 za tri poena, ali je njegova Indijana ipak u četvrtoj četvrtini posustala i poražena je rezultatom 124:109.