Home Košarka Jokićeva trojka za pobedu nad Orlandom, silni Vučević sa 43 poena slomio Golden stejt, Sakramento nastavio pohod ka vrhu Zapada…(VIDEO)
0

0
0

Utakmica između lidera Zapada i jednog od najslabijih timova Istoka, na papiru bi trebala da bude prilično dosadno jednosmerna. Večeras de desio pravi triler u kome je Denver ubedljivo vodio na poluvremenu, ali se mladi tim Orlanda vratio u igru i doveo favorita u situaciju da se bori za goli život u finišu ove utakmice. Na kraju je sve stalo u jednu step back trojku Nikole Jokića, koji je 0,2 sekunde pre kraja pogodio šut za pobedu Denvera rezultatom 119:116. Teška utakmica koja je vrlo lako mogla biti velika senzacija, Denver jeste igrao drugu utakmicu u dva dana, ali na njihovu sreću Jokić je juče odmarao, tako da je upisao još jedan tripl dabl sa 17 poena, 10 skokova i 14 asistencija i jedinim šutem iz igre u četvrtoj četvrtini na kraju spasao svoj tim. Ipak, zvezda večeri bio je jedan drugi Nikola, koji je sa 43 poena vodio Čikago do ubedljive pobede nad Golden stejtom rezultatom 132:118. Ovo je rekord karijere Nikole Vučevića koji je pored 43 poena, upisao i 13 skokova i po četiri asistencije i ukradene lopte. Oklahoma je šokirala Bruklin i u gostima upisala pobedu rezultatom 112:102, Njujork je rutinski pobedio oslabljeni Detroit rezultatom 117:104, dok su Klipersi naneli deset vezani poraz Hjustonu rezultatom 121:100.

Sakramento Kingsi upisali su četvrtu vezanu pobedu nad autsajderima, i ubedljivim pobedama nad Orlandom i dva puta nad Hjustonom, večeras dodala pobedu nad San Antoniom rezultatom 132:119. Sakramento se ovom pobedom dodatno utvrdio na četvrtom mestu Zapada i ukoliko bude dobro koristio povoljan raspored u naredne dve utakmice, vrlo lako bi mogao da se nađe nadomak trećeg mesta koje trenutno drži Nju Orleans koji igra bez po ređenog Zajona Vilijamsona. Harison Barns nastavio je impresivni niz utakmica sa 29 poena, pratio ga je nezaustavljivi Dieron Foks koji je manje više šuterski spavao tri četvrtine, a onda je po običaju opravdao titulu najboljeg clutch igrača NBA lige i u četvrtoj četvrtini spalio sve pred sobom i upisao na kraju 23 poena, uz jedan skok i 3 asistencije, dok je impresivni Domantas Sabonis upisao dvadeseti vezani dabl dabl sa po 18 poena i skokova, uz 8 asistencija. Ovom pobedom, Sakramento je dodatno povećao razliku u odnosu na petoplasirani Dalas, koji je večeras igrao drugu utakmicu u dva dana protiv Portlanda, odmarao je Luku Dončića peti put ove sezone u ovakvim utakmicama i upisao ubedljiv poraz rezultatom 140:123. Lejkersi su ponovo ostali bez nagrade nakon sjajne partije protiv Filedlefije, koja se tek blokadom u poslednjoj sekundi spasila poraza u utakmici u kojoj je Lebron Džejms postao drugi čovek u istoriji NBA lige sa 38.000 postignutih poena. Lejkersi su se držali protiv Filadelije do samog kraja, odlično parirali super timu koji je večeras bio i kompletan i raspucan, na kraju je sve stalo u sjajnu odbranu Rasela Vestbruka koji je sprečio Embida da poentira u poslednjem napadu i potpuno suicidalnog  napada u kome nikome nije dao loptu, pokušao je da pretrči Embida i položi za pobedu i na kraju popio blokadu Nijanga kojom je potvrđena pobeda Filadelfije rezultatom 113:112. Uprkos ovom porazu i nesrećnom porazu protiv Dalasa nakon dva produžetka, očigledan je uspon forme Lejkersa, koji i bez Entonija Dejvisa pokazuju da su sposobni da igraju potpuno ravnopravno protivn najboljih timova NBA lige i očigledno neće odustati od borbe za plej of.