Home Košarka Jokićev tripl dabl nedovoljan da spase umorni Denver, Gober vodio Jutu do ubedljive pobede (VIDEO)
0

0
0

Nakon velike pobede nad Lejkersima prethodne večeri, kada je potpuno netipično, praktično ceo tim Denvera pogađao u ogromnim procentima, očekivano je došlo do pada večeras protiv daleko boljeg tima Jute, koji je imao više dana za odmor i to je na kraju rezultiralo ubedljivom pobedom rezultatom 125:102. Nikola Jokić je uprkos umoru bio na svom nivou, upisao je još jedan tripl dabl sa 25 poena, 15 skokova i 14 asistencija, ali je ostatak tima Denvera bio u potpuno izmorenom izdanju, sa vrlo lošim procentima šuta, tako da je jedan igrač, makar bio i najkorisniji na svetu, ipak večeras bio nedovoljan da poništi 11/43 šut za tri poena i generalno jako lošu igru ostatka tima. Rudi Gober je uspeo da dobije ovaj okršaj d, ne toliko igrajući protiv Jokića, koliko igrajući protiv njegovih nedoraslih zamena, tako da je početkom četvrte četvrtine, dok je Jokić bio na klupi, stvorena ogromna razlika za Jutu, koju više nije bilo moguće poništiti. Nakon ovog poraza, Denver i dalje drži šesto mesto Zapada, dok je nakon četiri vezana poraza, Juta konačno odigrala na svom nivou i ponovo se vratila u trku za treće mesto Zapada sa zahuktalim timom Memfisa.

Sakramento Kingsi nisu uspeli ponovo da pobede Hjuston, pošto su između dve utakmice ostali bez dva vrlo bitna startera, Tajris Halibarton je uprkos trostrukoj vakcinaciji ušao u Kovid protokol, dok je Marvin Begli koji je bio najbolji igrač Sakramenta na prethodnoj utakmici, izostao zbog lakše povrede ramena. Ako se tome doda i vrlo sumnjiva sudijska odluka da u četvrtoj četvrtini isključe Dierona Foksa zbog blokade na Metjusu koju je gravitacija i inercija učinila opasnijom nego što je iko mogao da planira, utakmica je ovoga puta ušla u totalni egal i uz puno sreće, Hjuston je uspeo da pobedi rezultatom 118:112. Badi Hild je večeras bio impresivan, ruki Devion Mičel takođe je bio netipično efikasan u napadu, ali je na kraju ipak preveliki udarac bio izostanak trojice ključnih igrača, a rezervisti Sakramenta koje je večeras kao na vrtešci rotirao trener Alvin Džentri, koristeći rotaciju od čak deset igrača sa ozbiljnom minutažom, na kraju nisu uspeli da otmu pobedu Hjustonu i lepa šansa da Sakramento veže treću uzastopnu pobedu, otišla je u nepovrat.

U ostalim utakmicama večeri, Finiks je ubedljivo pobedio Detroit rezultatom 135:108 uz još jedno vrlo sporno isključenje rukija Detroita Kejda Kaninghema, dok je Golden stejt bez Stefa Karija ubedljivo poražen od Minesote rezultatom 119:99.