Home Košarka Jokić zaustavio Majami, Šarlot šokirao Atlantu, Dalas sa Dončićem i Irvingom ponovo izgubio…(VIDEO)
0

0
0

Denver je upisao vrednu pobedu u gostima nad sjajnim timom Majamija rezultatom 112:108 uz ključni doprinos Nikole Jokića koji je upisao. 27 poena, 12 skokova i 8 asistencija. Ovo je bila jedna od onih utakmica sa plej of intenzitetom, Bema Adebajo i Nikola  Jokić vodili su pravi mali rat pod obručima, ali su ovoga puta oba tima bila dovoljno duboka da ovo bude mnogo više od borbe dva centra i posledica je bila vrlo uzbudljiva utakmica u kojoj je za nijansu bolji tim pobedio. U Denveru je vredan pažnje bio učinak Tomasa Brajanta koji je trejdovan iz Lejkersa i večeras je bio vrlo solidan sa 10 poena, uz 4/5 šuta iz igre i dobro je popunio minute bez Jokića na terenu. Ovom pobedom Denver je povećao prednost na vrhu Zapada na pet pobeda. Nju Orleans je u tesnoj završnici savladao Oklahomu rezultatom 103:100, Juta je pobedila Indijanu rezultatom 123:117, dok je Klivlend upisao pobedu protiv San Antonija rezultatom 117:109.

Šarlot je šokirao Atlantu i upisao pobedu rezultatom 144:138, još jednom se pokazalo nepisano pravilo da u NBA svako svakoga može da pobedi, tako je i večeras jedan od fenjeraša sa Istoka pucao iz svih oružja i na kraju zasluženo odneo pobedu. Bogdan Bogdanović imao je ispodprosečno šutersko veče sa 4/11 šutem iz igre i ukupno 11 poena, 4 skoka i po dve asistencije i ukradene lopte. Filadlefija je rutinski savladala Hjuston rezultatom 123:104, Njujork je savladao Bruklin rezultatom 124:106, dok je Orlando potvrdio sjajnu formu i u gostima odneo pobedu protiv posrnulog super tima Čikaga rezultatom 100:91.

Dalas je u prethodnoj utakmici protiv Sakramenta imao šansu da pobedom preuzme treće mesto Zapada, Kingsi su pobedili nakon produžetka, a večeras je Minesota zadala još jedan udarac timu iz Teksasa, pobedila rezultatom 124:121 i spustila Dalas na deobu petog i šestog mesta Zapada. Pune tri četvrtine Minesota je harala, vodila čak 26 poena razlike i delovalo je da tandem Dončić-Irving ide ka drugom vezanom porazu, ovoga puta veoma ubedljivom, ali se za dramu pobrinuo Kajri Irving koji je u četvrtoj četvrtini igrao sam protiv svih, upisao čak 26 poena, izborio svom timu šansu za izjednačenje u poslednjem napadu, ali šut nije pogođen i Dalas na kraju nije ukrao pobedu, ali je ostao utisak da uprkos dva vezana poraza, novi tandem Dončić-Irving pokazuje bolju igru u odnosu na period pre ovog trejda. Golden stejt upisao je pobedu nad Vašingtonom rezultatom 135:126, dok je Portland nakon još jedne monstruozne partije Demijana Lilarda, upisao pobedu nad oslabljenim Lejkersima rezultatom 127:115.