Home Košarka Jokić za tri četvrtine spalio San Antonio, Stef Kari jurio rekord i potopio Golden stejt u Filadelfiji… (VIDEO)
0

0
0

Denver je ubedljivo pobedio San Antonio rezultatom 127:112 uz još jednu monstruoznu partiju Nikole Jokića, koji je upisao 35 poena, 17 skokova i 8 asistencija, praktično za tri četvrtine ove utakmice, pošto je već na početku četvrte četvrtine Denver imao 29 poena razlike i pobeda je bila praktično obezbeđena. Jako važna pobeda za Denver koji je ponovo vratio učinak na 50 posto pobeda i ponovo se primakao plej of zoni Zapada.

Jurnjava za NBA rekordima postaje jedan od glavnih sadržaja svake NBA sezone, tim pre što je igra promenjena do tačke da praktično svi šutiraju trojke i da su svi brojevi iz prošlosti postali dostižni, a jedan od najvažnijih upravo je ukupni broj postignutih trojki, i Rej Alen koji je dugi niz godina držao ovaj rekord. Stef Kari je potpuno prišao tom rekordu, deset postignutih trojki ga je delilo večeras od preuzimanja tog prestižnog statusa najboljeg trojkaša svih vremena, ali deluje da je upravo taj faktor bio poguban za Golden stejt večeras, i Filadelfija je na kraju pobedila rezultatom 102:93. Stef Kari je jureći rekord Reja Alena, užasnim procentima šuta potopio Golden stejt, tako da je imao 6/20 šut iz igre i svega 3/14 u šutu za tri poena, tako da je sa ovako lošim šutem svog glavnog igrača, poraz gostiju jednostavno bio neizbežan.

Sakramento Kingsi poraženi su od sjajnog tima Klivlenda, rezultatom 117:102, u drugoj utakmici u dva dana za oba tima, a prvo poluvreme je bilo neviđena demonstracija sile domaćeg tima, koji je na krilima sjajnih centara Alena, Moblija i Markanena, prosto razneo u paramparčad Sakramento Kingse koji su očigledno toliko naviknuti na igru sa tri ili četiri plejmejkera, da su delovali potpuno inferiorno i prvo poluvreme izgubili tako što su primili čak 81 poen, i na odmor otišli sa minusom od 29 poena razlike. U drugom poluvremenu je Badi Hild predvodio povratak Sakramenta u utakmicu, postigao je 21 poen, 5 skokova i po dve ukradene lopte i blokade, razlika je u četvrtoj četvrtini spuštena na samo sedam poena razlike, ali je ponovo trener Sakramenta Alvin Džentri uradio istu stvar kao i prethodne noći u Šarlotu, i gotovo sujeverno ostavio isti tim da igra tokom cele četvrte četvrtine do kraja, nije vratio startere na teren nakon povratka tima u meč, i utakmica je na kraju ipak izgubljena. Rezervisti Mičel, Džons i Metu, koji su tokom drugog poluvremena odigrali sjajno, ipak nisu imali ni snage, ali ni znanja, da ovaj džinovski preokret dovedu do kraja, posebno bez pomoći glavnih igrača koji su ostali na klupi odlukom trenera, tako da je Klivlend na kraju nakon dve vezane trojke Rikija Rubia, odbranio pobedu koja je kada se sve uzme u obzir, sasvim zaslužena i oni deluju kao jedno od najprijatnijih iznenađenja ove NBA sezone.

U ostalim utakmicama večeri, Klipersi su košem Redžija Džeksona u poslednjim sekundama utakmice pobedili sjajni tim Orlanda, Memfis je nastavio sa spaljivanjem svega pred sobom nakon povrede Dža Morenta i nastavili su sa sjajnim rezultatima pobedom nad Hjustonom rezultatom 113:106. Juta Džez je očigledno ušla u očekivanu formu i nastavila je svoj povratak u sam vrh Zapada, još jednom ubedljivom pobedom, ovoga puta u gostima protiv Vašingtona, dok je Majami rutinski pobedio oslabljeni Čikago rezultatom 118:92.