Home Košarka Jokić vodio Denver do pobede nad Klipersima, Pokuševski sjajan u pobedi Oklahome nad Čikagom…(VIDEO)
0

0
0

Denver je upisao rutinsku pobedu nad oslabljenim timom Klipersa, koji večeras nisu imali Kavaja Lenarda i Pola Džordža, tako da je poraz rezultatom 114.104 bio očekivani epilog. Jokić je upisao 19 poena, 13 skokova i 6 asistencija u utakmici u kojoj je Denver dominirao i vodio većim delom utakmice. Ovom pobedom tim Nikole Jokića popeo se na drugo mesto Zapada sa 12 pobeda i 7 poraza, pre svega zahvaljujući porazu Jute koja je večeras pala protiv Golden stejta i izgubila rezultatom 129:118. Finiks je potvrdio prvo mesto teškom pobedom nad žestoko oslabljenim Detroitom koji ih je mučio bukvalno do poslednjeg minuta i na kraju u tesnoj završnici položio oružje i izgubio rezultatom 108.:102. Memfis je pobedio Nju Orleans rezultatom 132:111, dok je Hjuston iznenadio Atlantu i upisao četvrtu pobedu ove sezone rezultatom 128:122.

Oklahoma je nastavila sa vrlo pristojnim igrama i pobedila je Čikago rezultatom 123:119 i tako upisala osmu pobedu ove sezone. Aleksej Pokuševski bio je sjajan u pobedi svog tima, upisao je 15 poena, 6 skokova i dve asistencije kao starter Oklahome, koja je još jednom pokazala da ne namerava da ove sezone bude topovsko meso za ostatak NBA lige. Lejkersi su na povratku Lebrona Džejmsa upisali pobedu nad San Antoniom rezultatom 105:94, Milvoki je pobedio Klivlend rezultatom 117:102, dok je Majami upisao svoju prvu pobedu sa Nikolom Jovićem kao starterom, poražen je Vašington rezultatom 110:107, uz skromnih 7 poena i jedan skok, za nešto više od 14 minuta provedenih na terenu.

U okršaju dva najbolja napada u NBA očekivano pobedio je trenutno najbolji tim NBA lige Boston Seltiksi koji su furioznom serijom na kraju treće četvrtine i početkom četvrte, okrenuli minus šest u plus 13 i na kraju savladali Sakramento rezultatom 122:104. Nakon sedam vezanih pobeda, porazi protiv Atlante i Bostona bili su „unapred planirani” pre svega zbog snage protivnika, ali i očiglednog zamora koji se vidi na timu Sakramenta koji je večeras samo u prvoj četvrtini imao čak 10 izgubljenih lopti. Zaliha stvorena u prethodnom periodu dovoljna je da ovi porazi ne bole previše, ali svakako ne bi bilo poželjno da usledi serija poraza koja bi potpuno poništila senzacionalno dobar start Kingsa, tako da će naredne utakmice biti jako važne u održavanju pozitivnog momentuma ove sezone. Šarlot je pobedio Minesotu rezultatom 110:108, Filadelfija je savladala Orlando rezultatom 107:99, Portlqnd je u tesnoj završnici pobedio Njujork u gostima rezultatom 132:129, dok je impresivni tim Indijane ponovo šokirao kompletni super tim Bruklina i na krilima spektakularnog Badija Hilda koji je večeras upisao 26 poena, uz po tri skoka i asistencije, upisao ubedljivu pobedu rezultatom 128:117. Večeras nisu igrali samo  timovi Dalasa i Toronta, svi ostali timovi večeras su bili deo ovog maratona sa ukupno 14 utakmica u jednoj noći.