Home Košarka Jokić spalio Majami, upisao tripl dabl, pa naseo na provokaciju Morisa (VIDEO)
Jokić spalio Majami, upisao tripl dabl, pa naseo na provokaciju Morisa (VIDEO)
0

0
0

Nikola Jokić večeras je bio impresivan na terenu protiv sjajnog tima Majamija, upisao je tripl dabl sa 25 poena, 15 skokova i 10 asistencija za pobedu Denvera od 113:96. Ipak, ono što je obeležilo većerašnju utakmicu svakako je nesportska provokacija igrača Majamija Markifa Morisa, na koju je Jokić reagovao tako da ga je udario ramenom i bacio na pod, tako da su na kraju oba igrača isključena. Jokić je predmet ovakvih provokacija praktično na svakoj utakmici, a zašto je baš ova bila toliko posebna da izazove ovakvu reakciju, više spada u domen priče o čaši koja se punila, pa se večeras prelila. Jokić nosi na leđima Denver već nekoliko sezona, sa ogromnom minutažom, a očigledno pored ogromnog fizičkog umora, tu je i ogroman psihički zamor od uloge gromobrana u timu Denvera, i ova večerašnja reakcija samo je to dodatno potvrdila.  Jokiću preti dodatna suspenzija, ukoliko NBA odluči da na taj način rešava ovaj incident koji je izazvan od jednog od najvećih provokatora u ligi, Markifa Morisa, kome ovakvo ponašanje nije novo, niti nepoznato.

U utakmici u kojoj su se na različitim stranama našli Bogdan Bogdanović i Nemanja Bjelica, Golden stejt je pregazio očigledno posrnulu Atlantu koja se nalazi u ozbiljnoj rezultatskoj krizi rezultatom 127:113. Bogdan Bogdanović upisao je 17 poena uz 7/14 šut iz igre, ali to nije bilo dovljno da se zaustavi Golden stejt u kome je svoju epizodu sa klupe imao Nemanja Bjelica sa sedam poena i dva skoka, ali je glavni junak bio Stef Kari sa 50 poena, 7 skokova i 10 asistencija. Ovo je četvrti vezani poraz Atlante koja je ubedljivo poražena uprkos činjenici da su imali dan odmora više, pošto je noć pre ove utakmice, Golden stejt igrao sa Hjustonom.

Sakramento Kingsi ponovo su izgubili u utakmicu na jedan šut, ovoga puta od Finiksa rezultatom 109:104 u pravoj ludnici od utakmice, u kojoj je nakon sjajnog prvog poluvremena u kome su oba tima igrala vrhunski i koje je završeno prednošću Finiksa od tri poena, usledila košmarna treća četvrtina u kojoj se Sakramento potpuno raspao i pao na 24 poena zaostatka, da bi se Finiks revanširao u četvrtoj četvrtini svojim raspadom u kome je samo ludom srećom izbegao poraz u praktično dobijenoj utakmici. Sakramento nije upisao poen u trećoj četvrtini punih pet i po minuta, imali su čak devet izgubljenih lopti samo u toj četvrtini i sve je delovalo izgubljeno, tim pre što je Finiks imao dan više odmora, pošto je domaći tim bio u drugoj utakmici u dva dana i očigledno je bio umorniji. Ipak, vratili su se, imali napad za izjednačenje, ali ga nisu iskoristili i Finiks je uz puno sreće izbegao jedan od najluđih preokreta u istoriji NBA.

U ostalim utakmicama večeri Njujork je pobedio Filadelfiju rezultatom 103:96, Čikago je potvrdio šampionske ambicije ove sezone ubedljivom pobedom nad Bruklinom rezultatom 118:95, dok je Dalas rutinski dobio oslabljeni Nju Orleans rezultatom 108:92. Dva meča ušla su u produžetke, Lejkersi su uz puno muke uspeli da prežive Šarlot i pobede sa 126:123, dok je Memfis nakon produžetka pobedio sjajni tim Minesote sa 125:118.