Home Košarka Jokić slomio oslabljeni Finiks, sjajni Bogdan nedovoljan da spreči poraz Atlante, Foks spasao Sakramento od blamaže protiv Hjustona…(VIDEO)
0

0
0

Denver je potvrdio prvo mesto Zapada još jednom gotovo dosadno ubedljivom pobedom nad posrnulim i oslabljenim timom Finiksa. Rezultat je 126:97, pobeda Denvera nije dolazila u pitanje, posebno nakon spektakularno dobrog šuta za tri poena u prvom poluvremenu, tako da je jedina vest sa ove utakmice činjenica da je Nikola Jokić ovoga puta zamalo promašio još jedan tripl dabl i upisao 21 poen, 18 skokova i 9 asistencija. Finiks je večeras igrao bez praktično svih ključnih startera i ovo je za ekipu Denvera u suštini bilo nešto između treninga i utakmice, pošto ovako oslabljen tim realno nije imao nikakve šanse. Memfis je nastavio da drži korak sa Denverom i upisao je pobedu nad San Antoniom rezultatom 135:129, Indijana je igrala protiv Njujorka bez lakše povređenog Tarnera, tokom utakmice se povredio i Halibarton, ali je sjajni Badi Hild uprkos svemu upisao 31 poen i nosio svoj tim do samog kraja, ali je ipak bilo previše da Indijana preživi ovako dobar tim Njujorka bez dva ključna igrača i na kraju je epilog bio tesni poraz Pejsersa rezultatom 119:113.

Bogdan Bogdanović odigrao je još jednu odličnu utakmicu u porazu Altante od Milvokija rezultatom 114:105 i upisao je 22 poena, 3 skoka i 5 asistencija, dok je Boston potvrdio lidersko mesto na Istoku pobedom nad Nju Orleansom rezultatom 125:114. Vašington i Čikago odigrali su sjajnu utakmicu koja je na kraju odlučena sa dva detalja, jedan je trojka za pobedu Kajla Kuzme i drugi je gotovo bizarni šut za dva poena Zeka Levina koji je imao poslednji napad za Čikago, kome je trebala trojka za izjednačenja, on je iz nepoznatog razloga šutirao za dva poena, na opšte čuđenje svojih saigrača, promašio i taj besmisleni šut i na kraju je rezultat ostao 100:97 za Vašington.

Detroit je šokirao posrnuli  super tim Minesote i upisao ubedljivu pobedu rezultatom 135:118, dok je tim Hjustona bio blizu da uradi isto sa Sakramentom, ali je pravu blamažu sprečio Dieron Foks koji je u poslednjoj četvrtini preuzeo konce igre i na kraju sam slomio otpor nejakih gostiju koji su nakon tri četvrtine imali minimalno vođstvo. Foks je po običaju bio najbolji kada je najpotrebnije, podelio čak 6 asistencija i dodao 9 poena u poslednjoj četvrtini i na kraju utakmicu završio sa 24 poena, 2 skoka i 9 asistencija. Sabonis je upisao osamnaesti uzastopni dabl dabl sa 25 poena, 14 skokova i 9 asistencija, dok je rezervista Trej Lajls bio glavni dobitnik asistencija Dierona Foksa u finišu ove utakmice i serijom trojki došao do učinka od 20 poena, uz šut iz igre 6/8. Ova utakmica bila je nepotrebno dramatična tokom prve tri četvrtine, ali je na kraju završena ubedljivom pobedom Sakramenta rezultatom 135:115 i nakon ove pobede Kingsi su preuzeli četvrto mesto Zapada od ekipe Dalasa.