Home Košarka Jokić rutinski rešio Vašington za tri četvrtine provedene na terenu, Atlanta izgubila ključni meč protiv Šarlota… (VIDEO)
0

0
0

Nikola Jokić igrao je samo tri četvrtine u ubedljivoj pobedi Denvera nad Vašingtonom rezultatom 127:109, upisao još jednu ubedljivu partiju sa 29 poena, 13 skokova i 8 asistencija. Utakmica je bila rešena praktično nakon prvog poluvremena, Denver je vodio na poluvremenu sa 21 poenom razlike, Vašington nije uspeo da se vrati u trećoj četvrtini, tako da je razlika na kraju treće četvrtine bila 23 poena i upravo zato Nikola Jokić nije imao potrebe da ulazi u poslednjoj četvrtini. Večeras je upisao deset hiljaditi poen, nastavio sa odbranom MVP priznanja kroz sjajne partije koje pruža u kontinuitetu sa timom Denvera koji praktično celu sezonu igra bez dva povređena startera. Večeras je luda trka utroje nastavljena, Dalas je trojkom Dinvidija šokirao Bruklin i pobedio rezultatom 113:111, dok je Minesota demolirala Lejkerse rezultatom 124:104 i tako nastavila poteru za šestim mestom koje direktno vodi u plej of Zapada. Ova tri tima igraju u sjajnoj formi deluje nestvarno, ali uprkos  sjajnim serijama pobeda Dalasa i Denvera, oni su daleko od toga da su sigurni učesnici plej ofa, upravo zbog slične serije ekipe Minesote koja prosto neće da odustane i očigledno će ovu trku gurati do poslednjeg kola regularnog dela sezone.

Atlanta je poražena u ključnoj utakmici sa Šarlotom rezultatom 116:106 uz još jedno loše šutersko veče Bogdana Bogdanovića koji je šutirao 5/16 iz igre, upisao 12 poena, 4 skoka i 2 asistencije. Nakon sjajnih partija koje su ga dovele do realne šanse da bude kandidat za najboljeg šestog igrača NBA lige, Bogdan je vezao nekoliko jako loših partija u najgorem mogućem trenutku i deluje da će ovih nekoliko vezanih loših šuterskih utakmica, na kraju koštati realne šanse da bude ozbiljan kandidat za ovo prestižno priznanje. Ovaj poraz Atlante je problematičan, pošto je Šarlot preuzeo deveto mesto Istoka i sada će ova borba za što bolje mesto u plej in zoni Istoka, biti daleko teža za ekipu Atlante.

Milvoki je uz puno muke i obilnu pomoć sudija, uspeo da savlada Sakramento rezultatom 135:126 i tako nastavi trku za vrh Istoka. Dieron Foks je povredio desnu šaku u prvoj četvrtini, uprkos očiglednim bolovima nastavio je da igra i pokušao da pomogne, upisao 21 poen, uz 4 skoka i 7 asistencija, ali ga je problem sa desnom šakom koštao čak devet izgubljenih lopti. Suđenje večeras bilo je nestvarno loše, teško je bilo šta slično videti u daleko slabijim evropskim ligama od NBA, a zašto su sudije večeras ovoliko grešile na štetu otpisanog tima Sakramenta, sve više postaje tema za ozbiljnu analizu. Da li je u pitanju sprega sa kladionicama, koje bi izgubile novac zbog pobede autsajdera ili je u pitanju prosto bizarno loše veče sudijske ekipe, ostaje svakome da sam zaključi, ali ovo što je večeras viđeno u Sakramentu, svakako je podsetnik da najbolja košarkaška liga sveta i dalje ima suđenje koje je daleko ispod kvaliteta košarke koja se u toj ligi igra. Na ovoj utakmici počasni gost vlasnika Sakramento Kongsa  Viveka Renadivea bio je Vlade Divac, bivši generalni menadžer Sakramenta pod kojim su Kingsi imali 39 pobeda u sezoni, igrali na ivici osmog mesta nikad jačeg Zapada, što sada deluje kao misaona imenica za sadašnji tim Sakramenta, koji je nakon večerašnjeg poraza praktično otpisan iz realne trke za plej in i deseto mesto Zapada.

U ostalim utakmicama večeri, Filadlefija je pobedila Klivlend rezultatom 118:114, Njujork je ubedljivo savladao Portland rezultatom 128:98, dok je sveopšta dominacija Finiksa nastavljena ubedljivom pobedom nad Hjustonom rezultatom 129:112. San Antonio je teškom mukom pobedio Oklahomu rezultatom 122:120, Juta je nastavila vorbu za četvrto mesto Zapada, važnom pobedom nad Čikagom rezultatom 125:110, dok je Boston ubedljivo pobedio Golden stejt rezultatom 110:88. U poslednjoj utakmici večeri, Toronto je pobedio Kliperse rezultatom 103:100.