Home Košarka Jokić presudio Bruklinu, Atlanta prosula pobedu protiv San Antonija, Milvoki gazi redom za status NBA lidera…(VIDEO)
0

0
0

Denver je konačno zaustavio seriju loših rezultata i odigrao odličnu utakmicu protiv vrlo solidnog tima Bruklina, koji više nije toliko glamurozam po imenima, ali je ipak vrlo opasna kombinacija vrlo solidnih igrača koji mogu da pobede svakoga. Jedan od poraza u crnoj seriji Denvera upravo je bio protiv ovog Bruklina, ali ovoga puta lider Zapada nije dozvolio novo iznenađenje i upisao je zasluženu pobedu rezultatom 108:102. Nikola Jokić je upisao još jedan teipl dabl sa 22 poena, 17 skokova i 10 asistencija, Džamal Marej i Porter Džunior su takođe bili raspoloženi, tako da je tokom četvrte četvrtine prednost Denvera bila i preko 20 poena razlike, Bruklin je pokušao da u finišu zakuva, spustio prednost na sedam poena, ali ništa više od toga. Ovom pobedom Denver je povećao prednost na mestu lidera Zapada na četiri pobede u odnosu na Sakramento i Memfis. Super tim Finiksa nastavio je mešovite rezultate bez Kevina Djurenta, tako da su poraženi od Oklahome rezultatom 124:120, dok je ekipa Klipersa upisala u edljivo pobedu nad Portlandom rezultatom 117:102.

Bogdan Bogdanović upisao je 13 poena, dva skoka i asistenciju u užasnoj utakmici Atlante koja je na poluvremenu vodila 20 poena razlike protiv otpisanog San Antonija, da bi samo u trećoj četvrtini dozvolila timu Grega Popovića da napravi razliku od 19 poena, potpuno se vrati u meč i na kraju upiše senzacionalni preokret i pobedu rezultatom 126:118, Ovaj demorališući kiks Atlante postao je još skuplji nakon pobede Majamija nad Detroitom rezultatom 112:100, tako da je sada prodnost Majamija  ponovo tri pobede u neizvesnoj trci za direktno mesto u plej ofu Istoka.

Milvoki je upisao pobedu nad Torontom rezultatom 118:111 i tako dodatno utvrdio status tima sa najboljim učinkom u NBA, što u potpuno zakuvanoj trci za MVP priznanje može biti jako važna činjenica. Janis Adetokumba upisao je tripl dabl sa 22 poena, 13 skokova i 10 asistencija i sa trećeg mesta na MVP tabeli i dalje vreba svoju šansu kao predstavnik tima sa najviše pobeda u NBA ligi. Nju Orleans je upisao pobedu nad opasnim autsajderima iz Hjustona rezultatom 117:107, a mladi tim Rokitsa pokazao je da je i te kako sposoban da pomrsi račune favoritima i da uopšte nije za potcenjivanje. Još opasniji mladi tim Orlanda, u poslednjoj utakmici večeri ipak nije imao snage za novo iznenađenje i poražen je od Lejkersa rezultatom 111:105