Home Košarka Jokić ponovo zadivio svet košarke, 46 poena u velikoj pobedi Denvera nad Nju Orleansom…(VIDEO)
0

0
0

Nikola Jokić ponovo je zadivio svet košarke sa još jednom nestvarnom statistikom u pobedi Denvera nad Nju Orleansom rezultatom 138:130. Nikola je upisao 46 poena, 12 skokova i 111 asistencija u utakmici koja je tri minuta pre kraja delovala potpuno izgubljeno za Denver, pošto je Nju Orleans imao vođstvo od deset poena razlike. Usledio je veliki kontranapad Denvera, koji je uspeo da iznudi produžetak i na kraju u produžetku slomi otpor sjajnog tima Nju Orleansa koji je silno pojačan dolaskom Mekaluma, i to se večeras jasno videlo, ali ipak na kraju nisu uspeli da prežive jednu od najboljih partija karijere Nikole Jokića koji je potvrdio status favorita za drugo uzastopno MVP priznanje. Statistika ove utakmice posebno je bizarna zbog činjenice  da je Nikola u prve tri četvrtine upisao samo 16 poena, da bi praktično detonirao u četvrtoj četvrtini i produžetku i upisao čak 30 poena! Nakon ove pobede, nastavlja se trka utroje za poslednja dva direktna mesta u plej ofu, i ova pobeda vrlo je važna u držanju koraka ispred sjajnog tima Minesote, ali i Dalasa, koji nakon trejdovanju Porzingisa izgleda preporođeno.

Kristaps Porzingis bio je glavni faktor pobede svog novog tima, Vašington Vizardsa, koji je uspeo da pobedi Indijanu rezultatom 133:123. Hjuston je iznenadio Memfis i senzacionalno pobedio rezultatom 123:112, Juta je nastavila odbranu četvrtog mesta od Dalasa, i upisala pobedu nad Oklahomom rezultatom 116:103. Klivlend je prekinuo seriju loših rezultata pobedom nad Torontom rezultatom 104:96, Boston je pobedio Bruklin rezultatom 126:120, dok je lider NBA Finiks položio oružje pred aktuelnim šampionima,Milvoki Baksima, koji su upisali pobedu rezultatom 132:122.