Home Košarka Jokić impresivan u pobedi Denvera, Bogdan jednocifren u pobedi Atlante (VIDEO)
Jokić impresivan u pobedi Denvera, Bogdan jednocifren u pobedi Atlante (VIDEO)
0

0
0

Denver je rutinski pobedio Portland bez Demijana Lilarda rezultatom 124:95 uz impresivnu partiju Nikole Jokića koji je za tri četvrtine koje koje proveo na terenu upisao 28 poena i po devet skokova i asistencija. Ovakva pobeda dobija na značaju ako se zna da je osim ranije povređenih Mareja i Portera, na zagrevanju otpisan i Vil Barton, a odmor Jokića u četvrtoj četvrtini kada su rezervisti Denvers priveli utakmicu kraju, dobro je došao, tim pre što već večeras sledi druga utakmica u dva dana, u Dalasu.

Atlanta je konačno prekinula seriju poraza i ubedljivo pobedila aktuelne NBA šampione Milvoki Bakse na krilima sjajne partije Treja Janga koji je upisao 42 poena i doneo ubedljivu pobedu svom timu rezultatom 120:100. Bogdan Bogdanović nastavio je sa statistički skromnim partijama na početku ove sezone, tako da je za 30 minuta provedenih na terenu upisao šest poena, četiri skoka i dve asistencije.

U ostalim utakmicama večeri, Šarlot je uspeo da nanese drugi poraz u sezoni zahuktalom Golden Stejtu rezultatom 106:102 uz skromnu epizodu Bjelice koji je upisao po dva poena i skoka. Finiks je upisao osmu pobedu zaredom, ovoga puta stradao je Hjuston rezultatom 116:89. Bruklin nije dozvolio iznenađenje i prekinuo je seriju od četiri uzastopne pobede Oklahome i upisao ubedljivu pobedu u gostima rezultatom 120:96. Lejkersi su pobedili San Antonio rezultatom 114:106, dok je Čikago nastavio sa impresivnim partijama na početku sezone i pobedio Kliperse u gostima rezultatom 100:90.