Home Košarka Jokić briljirao protiv Vašingtona, Bogdan promašio šut za pobedu Atlante nad Minesotom, Dalas pao u trileru protiv Golden stejta…(VIDEO)
Jokić briljirao protiv Vašingtona,  Bogdan promašio šut za pobedu Atlante nad Minesotom, Dalas pao u trileru protiv Golden stejta…(VIDEO)
0

0
0

Denver je dobio utakmicu protiv oslabljenog i umornog tima Vašingtona re<ultatom 118:104 uz još jednu dominantnu partiju Nikole Jokića koji je večeras upisao 31 poen, 12 skokova, 7 asistencija i 3 ukradene lopte. Vašington je večeras igrao bez Bredlija Bila i Kajla Kuzme, igrao je egal sa Denverom do poluvremena, ali je u trećoj četvrtini lider Zapada slomio domaći tim kome je ovo bila druga utakmica u dva dana i epilog je bila treća pobeda Nagetsa u poslednje četiri utakmice. Memfis je upisao tešku pobedu nad Hjustonom rezultatom 130:125 i održao zaostatak za Denverom na tri i po pobede, uz napomenu da tajbrejker pripada timu Nikole Jokića i da je samim tim realna razlika ustvari četiri pobede uz svega devet utakmica do kraja regularnog dela sezone. Džoel Embid je presedeo veći deo utakmice Filadelfije sa Čikagom, pre svega zbog ogromne prednosti Siksersa koji su praktično na poluvremenu rešili pitanje pobednika i upisali neočekivano laku pobedu rezultatom 116:91, dok je treći kandidat za MVP priznanje Janis Adetokumbo večeras lako izašao na kraj sa San Antoniom i vodio Milvoki do ubedljive pobede rezultatom 130:94.

Karl Entoni Tauns vratio se u tim Minesote nakon duge pauze zbog povrede i u samom finišu je postigao slobodna bacanja za pobedu svog tima nad Atlantom rezultatom 125:124, a šansu da Atlanti donese pobedu i postigne trojku kojom ni razliku podigao na četiri poena propustio je Bogdan Bogdanović koji je imao odličnu poziciju za šut, ali ovoga puta nije uspeo da pogodi. Bogdan je završio utakmicu sa 11 poena, 3 skoka i 2 asistencije, uz 1/6 šut za tri poena. Majami je iskoristio poraz Atlante i upisao važnu pobedu nad Njujorkom rezultatom 127:120, dok je poslednji voz za neku šansu za plej in Istoka večeras uhvatila oslabljena ekipa Indijane koje je u gostima pobedila Toronto rezultatom 118:114.

Ključni derbi za direktni plasman u plej of Zapda odigrali su Dalas i Golden stejt, tim Luke Dončića je poražen u neizvesnoj završnici, tako da su aktuelni NBA šampioni odneli tesnu pobedu rezultatom 127:125. Koliko je Zapad surovo izjednačen govori činjenica da je nakon ovog jednog poraza, Dalas propao na tabeli Zapada do deobe devetog i desetog mesta, nakon pobede Lejkersa nad Finiksom rezultatom 122:111, dok je poslednji voz za plej in Zapada večeras uhvatila ekipa Portlanda koja je upisala ključnu pobedu nad Jutom rezultatom 127:115.