Home Košarka Irving uzeo loptu od Dončića u četvrtoj četvrtini i spasao Dalas od umornih Kingsa, Denver overio prvo mesto Zapada nakon poraza Memfisa u Nju Orleansu…(VIDEO)
0

0
0

Posrnuli tim Dalasa večeras je igrao za goli život protiv Sakramento Kingsa koji su igrali drugu utakmicu u dva dana i sinoć praktično obezbedili treće mesto Zapada. Ono što je trebala da bude rutinska pobeda domaćeg tima kome pobeda očajnički treba protiv tima koji je umoran i praktično do kraja regularnog dela sezone nema više utakmice koje imaju takmičarski značaj, na kraju je postalo pravi triler u kome je Kajri Irving potpuno uzeo loptu od Dončića u četvrtoj četvrtini i spasao Dalas od matematičke eliminacije iz plan ina i nekako doveo svoj tim do teške pobede nad Kingsima rezultatom 123:119. Kingsi su večeras izgledali vrlo solidno u prvom poluvremenu, dominirali i držali dvocifrenu prednost, predvođeni impresivnim Dieronom Foksom koji je večeras upisao 28 poena, 5 skokova i 8 asistencija, ali je u drugom poluvremenu došlo do uobičajenog back to back umora, koji je na kraju rezultirao minimalnim i bezbolnim porazom za Kingse koji su uveliko rešili sva svoja pitanja, biće treći na Zapadu i pravo je iznenađenje da su uopšte igrali sa starterima na ovoj utakmici. Dalas je večerašnjom pobedom održao matematičku, ali i dalje  malo verpvatnu šansu za plej in, pošto ne zavise od sebe, moraju da pobede obe utakmice do kraja i da se nadaju da će Oklahoma izgubiti ili od Jute ili od Memfisa koji je nakon večerašnjeg poraza od Nju Orleansa rezultatom 138:131 ostao bez šanse za vrh Zapada, kao i bez realne šanse da izgubi drugo mesto, tako da ostaje da se vidi u kom sastavu će uopšte igrati poslednju utakmicu sezone sa Oklahomom. Posledica ovog poraza Memfisa je istorijsko prvo mesto Zapada za Denver, koji nikada do sada nije uspeo da ostvari ovakav rezultat, ali je ovo zaista vredno dostignuće nekako pomućeno neočekivanim jučerašnjim  porazom od Hjustona. Ipak, vrhunac ove večeri bio je pogled Dierona Foksa upućen nakon beskrajnih žalbi Luke Dončića na suđenje, prosto taj odnos između glavnog igrača Dalasa i sudija postaje tragikomičan i dolazi na granicu apsurda, žalbe traju od početka do kraja utakmice, nevezano za rezultat.

U ostalim utakmicama večeri, Atlanta je konačno nakon više od 30 odigranih utakmic uspela da upiše treću vezanu pobedu i savlada otpisani Vašington rezultatom 134:116, dok je poraz Toronta od Bostona rezultatom 97:93 sada konačno oslobodio prostor za osvajanje najmanje osmog mesta Istoka, tim pre što je deseti Čikago večeras poražen od Milvokija rezultatom 105:92. Indijana je poražena od Njujorka rezultatom 138:129, dok je Bruklin došao nadomak overe direktnog plasmana u plej of pobedom nad Detroitom rezultatom 123:108.